Trzy katastrofy w dwa tygodnie – rosyjskie myśliwce i bombowce uziemione

Tu-95

Od początku czerwca Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej straciły trzy samoloty, co doprowadziło do uziemienia całej floty bombowców Tu-95 – czytamy na łamach Military.com. Wszystko przez liczne zaniedbania i brak znaczących usprawnień.

4 czerwca był wyjątkowo pechowy dla rosyjskiego lotnictwa, ponieważ tylko tego jednego dnia straciło ono aż dwie maszyny. Niedaleko wybrzeży Morza Kaspijskiego rozbił się MiG-29, natomiast pod Woroneżem – około 490 km od Moskwy, blisko granicy z Ukrainą – Su-34, wielozadaniowy bombowiec taktyczny, klasyfikowany również jako samolot myśliwsko-bombowy.

Przyczyna pierwszej katastrofy wciąż nie jest znana, więc do wyjaśnienia wstrzymano wszystkie loty maszyn Mig-29. Su-34 wypadł podobno z pasa startowego po lądowaniu, ponieważ nie zadziałał spadochron hamujący.

Mig-29 Mig-29

To jednak nie koniec. Również w czerwcu podczas manewru startu zapalił się Tu-95 – strategiczny samolot bombowy dalekiego zasięgu. W wyniku katastrofy zginął podobno jeden z członków załogi samolotu. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, więc cała flota bombowców została uziemiona.

Tu-95  Tu-95

Eksperci twierdzą, że katastrofom winne są liczne zaniedbania – również w zwyklej konserwacji sprzętu – oraz brak usprawnień. Te prowadzone są natomiast niewystarczające. Wiadomo bowiem, że Rosja niechętnie inwestuje nie tylko w modernizację, ale także programy budowy nowych maszyn.

Su-34 Su-34

eden z rosyjskich ekspertów wojskowych powiedział, że seria katastrof może być znakiem nadmiernej i wyższej niż przed paroma laty eksploatacji rosyjskich sił zbrojnych, za którą nie nadążają prowadzone na zbyt małą skalę prace konserwacyjne i usprawnienia – czytamy na łamach Military.com.
Eksploatacja jest wynikiem działań prowadzonych przez Rosję na Ukrainie oraz wzmożonej aktywności rosyjskiego lotnictwa w związku z posunięciami NATO.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Trzy katastrofy w dwa tygodnie – rosyjskie myśliwce i bombowce uziemione”

 1. Chce wladac swiatem ale wojna kosztuje olbrzymie pieniadze, ktorymi jak widac nie dysponuja.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nie pieniądze są tu problemem. Każdy ma tyle władzy ile mu została dana. USA, Rosja używają tych samych symboli, są pod tą samą kuratelą, a podział jest pozorny. Każde narzędzie użyte jest w określony sposób i w określonym celu. Nędzarzy przybywa w obu mocarstwach z taką samą siłą i ci nędzarze nie długo powiedzą dość. Nastanie „trzęsienie Ziemi jakiego nie było od początku świata”.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. moze tak i jest jak mowisz,ale ludzkosc zostala omamiona erzacem, poprzez telewizje, media, subkulture,bylejakosc w zyciu fizycznym i duchowym,zastraszano nas bez konca uzywajac socjotechniki na najwyzszym poziomie i mysle ze zeby bylo trzesienie ziemi jakiego jeszcze nigdy nie bylo, trzebaby przywodcy na miare Boga, a jak wiadomo Bog jest nie na ziemi, wiec mysle ze tylko On moze dzis poruszyc ziemie, ale z nieba i wtedy rzeczywiscie bedzie to koniec…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. ciekawe kto sobie przywlaszczyl moj tekst, ja jestem inteligent a nie anonim

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
    2. ciekawe kto sobie przywlaszczyl moj tekst, ja jestem inteligent a nie anonim

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.