Trzy różne metody do zwalczenia asteroid zagrażających Ziemi

Europejczycy, Rosjanie i Amerykanie pracują na własną rękę, aby znaleźć najlepszy sposób, by uniknąć kolizji pomiędzy Ziemią i asteroidą taką jak ta, co przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów.

Nikt nie myśli nad tym aby zniszczyć asteroidę, bo to mogło by doprowadzić do rozłupania jej na mniejsze kawałki a w konsekwencji spadły by one na ziemię powodując ogromne zniszczenia – powiedział Erwan Kervendal europejski lider w dziedzinie badań przestrzeni kosmicznej.

Biorąc pod uwagę, że 45-metrowa planetoida 2012 DA 14 przeleciała blisko Ziemi w odległości prawie 27000 km to mamy 3 dobre opcje do rozważenia aby oddalić groźną skałę od Ziemi – wyjaśnia Kervendal.

Pierwsza opcja opiera się na wykorzystaniu obiektu, którego celem jest uderzenie asteroidy w pobliżu środka ciężkości z dokładnością do 1 metra pod określonym kątem, aby zmienić jej trajektorię lotu.

Europejczycy pracują nad tym scenariuszem, wśród nich jest również Kervendal, lider projektu “kinetic impactor”.

Z kolei Amerykanie liczą na wystrzelenie sondy, która wbije się w asteroidę i dzięki swoim silnikom zmieni trajektorię lotu.

Rosjanie rozważają trzecią możliwość czyli użycie rakiety z głowicą nuklearną, która miała by eksplodować w pobliżu asteroidy i w ten sposób zmienić jej tor lotu.

Unia Europejska w połowie 2015 roku zapozna się z wynikami badań, wybierze najlepszy projekt i dofinansuje go aby móc zapewnić bezpieczeństwo Ziemi.

Naukowcy uważają, że jest zbyt wcześnie, aby podać więcej szczegółów na temat badań z trzech zespołów badawczych, które nie są ograniczone czasowo, ponieważ na razie nie istnieje realne ryzyko kolizji w najbliższym czasie.

źródło:daniel-irimia.com

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Trzy różne metody do zwalczenia asteroid zagrażających Ziemi”

  1. :d

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.