Trzy tajfuny suną po Pacyfiku jeden za drugim w kierunku Chin

tajfuny

Chan-hom, Linfa i Nangka to trzy tajfuny, które przemierzają wody zachodniego Pacyfiku. Wszystkie kierują się na Chiny. Jest obawa, że Nangka stanie się super-tajfunem. Linfa dotarł już do południowo-wschodnich Chin.

– To pierwszy raz od 20 lat, kiedy na zachodnim Pacyfiku aktywne są trzy tajfuny – powiedział Michael Lowry, specjalista od huraganów z Amerykańskiej Narodowej  Służby Oceanicznej i Meteorologicznej.

Tajfun Linfa został zdegradowany już do burzy tropikalnej. Doszło do tego po tym jak w czwartek 9 lipca uderzył w prowincję Guangdong w południowo-wschodnich Chinach. Silny wiatr spowodował przerwy w dostawie prądu. Ponadto ponad 50 lotów w rejonie zostało odwołanych, a około 30 przekierowano na inne lotniska.

Lokalni synoptycy ostrzegają, że swoim oddziaływaniem obejmie także Hong Kong, gdzie spodziewają się ulew w nocy z 9 na 10 lipca. Linfa początkowo przyniósł ulewy na Filipinach.

tajfuny

tajfuny

Chan-hom zmierza na Okinawę

W tym samym czasie zachodni Pacyfik przemierzają dwa inne cyklony. Tajfun Chan-hom nieustannie zbliża się do japońskiej wyspy Okinawa. Przynosi silne porywy wiatru, które wzmagają wysokie fale, uderzające o wybrzeże wyspy. Żywioł przyniósł także obfite opady deszczu.

Tajfun Chan-Hom 8 lipca Tajfun Chan-Hom 8 lipca

Obraz tajfunów w podczerwieni

Obraz tajfunów w podczerwieni

Źródło: weather.com, tvn meteo ENEXAutor: AD/rp

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Trzy tajfuny suną po Pacyfiku jeden za drugim w kierunku Chin”

  1. Heh jaka mapa, wygląda jak poziom homo na różnych szerokościach geograficznych

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Amerykanie strzelają z haarpiszona…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.