Turcja wypowiedziała wojnę Syrii!

Ankara rozpoczęła operację wojskową w Syrii, by położyć kres rządom Baszara al-Asada – oświadczył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

„Mówią, że w Syrii zginęło 600 tys. ludzi, jednak myślę, że zginęło około miliona. Gdzie ONZ? Długo byliśmy cierpliwi i na koniec byliśmy zmuszeni do wkroczenia do Syrii razem z Wolną Armią Syryjską”

– powiedział w czasie sympozjum poświęconym sytuacji w Jerozolimie.

„Jesteśmy tam, by przenieść sprawiedliwość i położyć kres władzy okrutnego tyrana Asada, który zorganizował w kraju terror państwowy” – powiedział również Erdogan.

wojna-turcja-syria

Według jego słów Turcja nie zabiega o syryjskie ziemie, które „powinny należeć do ich właścicieli”. — Jesteśmy tam, by przywrócić sprawiedliwość i położyć kres panowaniu okrutnego tyrana al-Asada, który zaprowadził w kraju terror państwowy – wyjaśnił cele operacji prezydent.

24 sierpnia turecka armia rozpoczęła operację o kryptonimie „Tarcza Eufratu”. Wspierane przez syryjską opozycję tureckie siły wzięły pod kontrolę przygraniczne miasto Dżarabulus na północy Syrii i kontynuują ofensywę w południowo-zachodnim kierunku.

Erdogan twierdził wcześniej, że jej celem jest oczyszczenie od terrorystów terytorium o powierzchni 5 tys. km2 i ustanowienie na nim strefy buforowej, w której mieliby zostać rozmieszczeni uchodźcy.

wojna-turcja-syria

Jeśli słowa prezydenta Turcji można traktować poważnie, to będziemy mieć jeszcze większy bałagan na Bliskim Wschodzie, a kto wie czy nie będzie to miało potencjału nawet do rozpętania konfliktu globalnego.

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Turcja wypowiedziała wojnę Syrii!”

 1. To tak teraz można sobie zbrojnie wejść do kraju, w którym jest wybrany w 70% przez naród Syryjski prezydent Asad i to jest nie wypowiedzenie wojny .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. BRAWO! BRAWO! TAK TRZYMAĆ!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. To znaczy jak? Nato wypowiedziało wojnę Syrii, w tym Polska jako członek paktu, czy sama Turcja stara się wybić Kurdów i zetnie się z Rosją i będzie smród?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.