Turcja zestrzeliła syryjski samolot

Turcja zestrzeliła Syryjski samolotSiły zbrojne Turcji zestrzeliły syryjski samolot, który naruszył turecką przestrzeń powietrzną – poinformowała turecka telewizja NTV, powołując się na przedstawicieli władz. Obie strony twierdzą, że samolot spadł po ich stronie.

Syryjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną , zestrzeliły go nasze F-16 – potwierdził premier Recep Tayyip Erdogan, cytowany przez „Hurriyet Daily News”. – Gratulacje dla szefa Sztabu Generalnego i pilotów – dodał.

Informację o zestrzeleniu maszyny potwierdził także Damaszek. Działania Turcji nazywa „bezczelną agresją”. Syryjskie źródła wojskowe podają, że ich samolot leciał za inną maszyną, którą mieli pilotować rebelianci”. – To pokazuje wsparcie Erdogana dla terrorystów – podano w oświadczeniu.

Zignorowali ostrzeżenia

Według tureckiego ministerstwa obrony syryjski pilot czterokrotnie zignorował ostrzeżenia i wezwania do zawrócenia z tureckiej przestrzeni powietrznej. W tej sytuacji jeden z dwóch patrolujących F-16 wystrzelił pocisk, który uderzył w syryjską maszynę.

Są sprzeczne informacje dotyczące miejsca zestrzelenia samolotu. Turecka telewizja twierdzi, że samolot spadł po stronie tureckiej. Syria temu przeczy. Z najnowszych informacji pochodzących od tureckich wojskowych wynika, że samolot rozbił się na terytorium Syrii w pobliżu miasta Kassab. Działacze opozycji syryjskiej mówią tylko, że samolot został zestrzelony w pobliżu obszaru, na którym rebelianci walczą z siłami reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada o kontrolę nad przejściem granicznym.

Syria: To nieuzasadniona agresja

Według państwowej telewizji syryjskiej pilot zdołał się katapultować. Według telewizji Al-Manar, należącej do sprzymierzonego z Asadem libańskiego Hezbollahu, do syryjskiego samolotu strzelono z terytorium Turcji dwoma pociskami rakietowymi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syrii oświadczyło, że rząd turecki uruchomił w ciągu ostatnich dwóch dni „bezprecedensową i absolutnie nieuzasadnioną agresję przeciwko suwerenności syryjskich terytoriów w Kassab”.

Turcja zestrzeliła Syryjski samolot

źródło: Gazeta.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Turcja zestrzeliła syryjski samolot”

  1. Zapraszam do oglądania seri filmów pt. Przetrwać apokalipsę. Odcinek 33, Podziemna radziecka baza wojskowa w Podborsku tutaj: http://youtu.be/fzf994HLjYI

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.