Tureccy żołnierze zostali ostrzelani z Syrii przez Państwo Islamskie. Turcja podrywa myśliwce

Doszło do starć z bojownikami Państwa Islamskiego na granicy Turcji i Syrii. Zginął turecki żołnierz, a drugi został ranny – poinformowały władze w Ankarze. W reakcji Turcja wysłała w kierunku granicy swoje myśliwce.

Do starć na granicy doszło kilka dni po zamachu terrorystycznym w południowej Turcji, o którego organizację oskarżane jest Państwo Islamskie. W ataku zginęły wówczas 32 osoby, w większości bardzo młodych, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Zginął turecki żołnierz

– Tureccy żołnierze odpowiedzieli ogniem po ostrzale, który miał miejsce z syryjskiej strony granicy, czyli z terenów zajętych przez bojowników Państwa Islamskiego. Starcia trwają – powiedział przedstawiciel władz Turcji, cytowany przez Reutera.

Jak poinformowano, w wymianie ognia zginął jeden z tureckich żołnierzy, a drugi został ranny. Według lokalnych mediów do starć ma dochodzić w okolicy wioski Elbeyli, w regionie, w który w ostatnich tygodniach Ankara wysyłała dodatkowe oddziały wojskowe.

W reakcji na wymianę ognia z bojownikami Państwa Islamskiego Turcja wysłała myśliwce w kierunku granicy z Syrią – powiadomił przedstawiciel władz Turcji, na którego powołuje się Reuters.

Nieszczelna granica

Sojusznicy Turcji, członka Sojuszu Północnoatlantyckiego, oraz przeciwnicy prezydenta Recepa Erdogana od dawna wyrażali zaniepokojenie słabością kontroli granicy turecko-syryjskiej, przez którą przenikać mogą terroryści z pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

Poniedziałkowy samobójczy zamach terrorystyczny w tureckim mieście Suruc oraz informacja o przekroczeniu granicy przez większą liczbę zamachowców budzi obawy, że syryjski konflikt zacznie rozprzestrzeniać się również na Turcję.

Autor: mm//rzw / Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Tureccy żołnierze zostali ostrzelani z Syrii przez Państwo Islamskie. Turcja podrywa myśliwce”

  1. Jebac ukraincow i kapitalizm!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Jak ruscy tylko pierna to sie drzecie na caly swiat ze NATO ze srato bo Sami ich podpuszczacie przez synow Bandery ale jak gina zolnierze Nato to chowa cie lby w piasku wy kurwy polityczne!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.