Tymi rakietami USA prawdopodobnie zniszczy broń nuklearną w Korei Północnej

Biały Dom omówił wykorzystanie eksperymentalnych rakiet mikrofalowych przeciwko Korei Północnej w celu „wyłączenia” broni jądrowej Kim Dzong Una.

W przypadku wojny z dyktatorem, siły powietrzne mogą używać broni CHAMP do smażenia elektroniki kontrolującej najnowsze rakiety Kima, powstrzymując go od ich wystrzelenia. Wykorzystanie tej broni, która nie jest jeszcze sprawdzona w warunkach bojowych zostało omówione na spotkaniu w Białym Domu.

CHAMP jest rezultatem zaawansowanego technicznie projektu mikrofalowego, który został zainicjowany przez Air Force Research Laboratory w 2009 roku.

W 2012 r. Jedna z broni została przetestowana w Utah na sprzęcie elektronicznym, który został specjalnie stworzony w celu odzwierciedlenia Iranu i Korei Północnej. Cała elektronika została spalona. Jest to jedyny test broni mikrofalowej, który został odtajniony. Uważa się, że od tego czasu miały miejsce inne testy, mające na celu ulepszenie broni.

broń mikrofalowa USA Korea Północna

Dokument z badań laboratoryjnych Sił Powietrznych z 2016 roku, opublikowany w NBC, mówi, że nisko latający pocisk jest „zdolny do niewykrywalnego lotu na spornym obszarze i wyłączenia systemów elektronicznych przeciwnika”.

W przypadku użycia tej broni obyłoby się bez ofiar.

źródło: www.dailymail.co.uk
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o