Tynk spada z sufitu Bazyliki św. Piotra kilka godzin po tym, jak Papież mówi, że „piekło nie istnieje”

Bazylika sw Piotra

Kontrowersyjny pogląd papież miał przedstawić w rozmowie z włoskim dziennikarzem. „Dusze osób, które odrzuciły miłość Jezusa, nie wpuściły go do swych serc, po prostu znikną. Nie ma krainy wiecznego cierpienia, czyli piekła”. Watykan wydał oświadczenie w sprawie.

Włoska gazeta „La Repubblica” opublikowała artykuł, którego autor odbył wcześniej rozmowę z Ojcem Świętym. Zdaniem dziennikarza Scalfari’ego papież miał stwierdzić, że piekło nie istnieje.

„Osoby, które wierzą, trafiają do nieba. Dusze wyrażające skruchę również znajdą się przed boskim obliczem. Natomiast ci, którzy odwracają się od Boga, po śmierci znikają. Nie ma kary” tak miał powiedzieć papież podczas rozmowy.

Watykan musiał odciąć część Bazyliki Świętego Piotra po tym, jak fragmenty gipsu spadły z sufitu kilka godzin po tym, jak papież Franciszek rzekomo ogłosił, że „piekło” nie istnieje.

Bazylika sw Piotr
Kawałki sufitu spadły niedaleko posągu Michała Anioła po prawej stronie głównego wejścia, chociaż nikt nie odniósł obrażeń.

Watykan zaprzecza doniesieniom

W ten sposób Franciszek zaprzeczyłby całej nauce Kościoła. Doniesienia włoskiej gazety wywołały prawdziwą burzę. Watykan natychmiast zareagował i wydał specjalne oświadczenie.

„Ojciec Święty Franciszek przyjął ostatnio założyciela dziennika „La Repubblica”, a spotkanie miało charakter prywatny z okazji Wielkanocy. Z tego powodu żaden cytat z artykułu nie może być uważany za wierną transkrypcję słów Ojca Świętego”.

Opublikowana rozmowa jest kolejną, jaką Scalfari przeprowadził z Franciszkiem. Sam dziennikarz uchodzi za publicystę o lewicowych poglądach, który sam określa siebie jako osobę niewierzącą.

To również kolejny raz kiedy Watykan dystansuje się od zapisu rozmowy z papieżem, opublikowanej przez włoskiego dziennikarza. Wcześniej on sam tłumaczył, że na rozmowy z Franciszkiem, którego przedstawia jako swego przyjaciela, chodzi bez dyktafonu, bo jak zapewnia „ma doskonałą pamięć”.

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ortografk2331anonim11LukAlieniksior Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
k2331
Gość
k2331

istnienie piekła jest dokrtyną kościoła katolickiego. Fake news i oczernianie papierza…

ortograf
Gość
ortograf

Papieża*

Luk
Gość
Luk

To nie znaczy że Bóg nie istnieje tylko płyty tektoniczne się dzielą jak w Afryce , i but włoski pujdzie na dno .

kAŚKA
Gość
kAŚKA

Znowu żydowski fake news ! Okazuje sie ze Franciszek nigdy takiego wywiadu nie udzielił a rozmowa prywatna z włoskim dziennikaryną została przez tegoż ostatniego naciagnięta dla podkręcenia emocji. Co ZA GÓWNO !

cecylia
Gość
cecylia

piekło to stan jaki przezywa dusza po śmierci!

Piotrek
Gość
Piotrek

Miast zwymyślać Franciszkowi od najgorszych – odpowiedzcie lepiej , dlaczego bezgrzeszny Jezus trafił na 3 dni do piekła ?
I jeszcze jedno pytanie : co umarli robią w piekle skoro , według Pisma Świętego, cytuję: ” karą za grzech jest śmierć ” ?

Alieniksior
Gość
Alieniksior

Pismo zostało napisane na końcu. Kompletne a Jezus wcale nie był taki świętoszek. Miał zdolności ale to nic nowego. Niektóre osoby na świecie potrafią tworzyć coś z niczego. I naukowcy nie mają pojęcia jak to wyjaśnić. Żadna boska moc, po prostu to rodzaj niewiedzy ludzi. Kiedyś Magia a teraz Nauka. Takie zmiany. Ja bym nie wierzył temu na słowo. W bibli chodzi o to tylko by żyć godnie, dobrze. Jak człowiek. A reszta tego Crapu który jest wymyślany to na potrzeby ciemnoty, która wierzy we wszystko co się im powie. Przykład –> Egipt –> Zaćmienie = Gniew Boga. Dziś jest… Czytaj więcej »

anonim11
Gość
anonim11

1. Cały ST zapowiadał wybawiciela Pana Jezusa 2. W ST jeżeli ktoś grzeszył to szedł do piekła lub czyśćca . 3 Jezus był nie w piekle a w miejscu oczyszczenia czyli w czyśćcu uwolnić dusze ze ST oczyszczające się z grzechów . 4 W ewangeliach są opisane grzechy za które idzie się na potępienie (biada , płacz i zgrzytanie zębów , grzechy przeciw Duchowi Świętemu…) 5. Wcześniej w czasach ST , przed przyjściem Jezusa Niebo było zamknięte . 6. Teraz gdy ktoś umiera i jego wola miała upodobanie w grzechach idzie na wieki do piekła albo jeśli walczył ze swoimi… Czytaj więcej »

Madrunia
Gość
Madrunia

Kolejny news z piekla rodem.Jesli nawet Franciszek to powiedzial, to powinien byc natychmiast odwolany dyscyplinarnie z urzedu.To tak,jakby sedzia wydawal wyrok niezgodny z kodeksem karnym,popierajac zlo i zbrodnie.A jesli nie powiedzial,to dementi Watykanu powinno byc slyszane na calym swiecie,bo takie newsy z piekla rodem rozsiewaja sie jak zaraza i zlo czynia wyznawcom wiary Chrystusowej,a o to przeciez chodzi diablu.Wiec gdzie to dementi lub co naprawde powiedzial Franek.On juz tyle glupstw powiedzial i zrobil,ze rece opadaja,wiec? Co nam wierzacym pozostaje? Paruzja!!!! Ludzie,modlmy sie o Paruzje,bo swiat juz zwariowal!!

kpk3377
Gość
kpk3377

Prawda. Przez prawie dwa tysiące lat KRK nauczał czegoś,a teraz Franuś naucza co innego. Ktoś się musi mylić…

lech.
Gość
lech.

miej szacunek,bo On na niego zasluguje

anonim11
Gość
anonim11

Może jakiś oryginalny link że papież tak powiedział ? Codzień słysze jak ktoś wkłada wymyślone słowa w usta papieża aby zniszczyć kościół . A ojcem kłamstwa jest szatan . Tak samo 1 jest tylko oskarżyciel , co oskarża przed ludzmi i przed Bogiem , oraz fałszuje obraz Boga na okrutnego , też szatan . Od Boga zło nie pochodzi tylko miłosć

Tomasz
Gość
Tomasz

To, że ktoś Panią od dziecka przekonuje o jakimś kłamstwie nie oznacza, że to jest prawda. Piekło niestety nigdzie nie istnieje, bardzo bym chciał by było, ale niestety nie ma.

ttteis77
Gość
ttteis77

„wierzę w zło i dobro. Nie w piekło i niebo. Gdybym chciał się napić wody ze szklanki w której nie ma jej to czy bym się napił?. Dusza jest zarówno nieśmiertelna jak potrzebna złu i dobru, ponieważ równowaga nie może być przełamana. Gdyby popatrzeć w stronę zła które z każdą duszą staje się potężniejsze, dobro by odniosło klęskę. Za życia jak i po śmierci mamy wybór. Ojciec nam go dał, od was więc zależy którą ścieżką pójdziecie. powiadają że zło zostanie pokonane i zamknięte na kolejny 1000 las, nikt nie mówił żeby zabić. po prostu zamknąć. Gdyby teraz doszło do… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

Piekło bywa na ziemi i na innych planetach w ogromnym wszechświecie.
Z tymi znikającymi duszami papież może mieć rację, ale nie musi. W reinkarnacji jest inżynieria Boga zaś dusze zniszczone przez złą egzystencję mogą znikać. Pamiętajmy: wszyscy ludzie i wszystkie religie są boskie i pochodzą z tego samego źródła. To źródło to JEDNIA.

kpk3377
Gość
kpk3377

Istnieje taka (oficjalna) religia jak satanizm A.S.Laveya, czy Świątynia Seta M.Aquino. Buddyzm, Hinduizm i wiele innych. Czy naprawdę uważasz,że „wszyscy ludzie i wszystkie religie są boskie i pochodzą z tego samego źródła” ?

Janek
Gość
Janek

Religie to przede wszystkim przywiązania umysłu. Religijność jest poza intelektualnym rozważaniem. JEDNIA Boga jest nie-myślowa. A satanizm to jedno z najgłubszych przywiązań umysłu bo jest spekulatywny, bardzo myślowy.