Tysiące nielegalnych imigrantów zatrzymanych na polskiej granicy

Już prawie 3 tys. nielegalnych imigrantów zatrzymali w tym roku pogranicznicy. Nielegalni imigranci przybywają do Europy przez Turcję i przez Morze Śródziemne.

W pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 2865 cudzoziemców (spoza UE), którzy przedostali się do Polski nielegalnie. To o prawie tysiąc więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy było ich 1961. Z kolei w całym 2014 r. takich osób było ok. 4,3 tys. (o ponad 800 więcej niż rok wcześniej).

Polska imigranci

„Traktują nas jako kraj tranzytowy”

Zauważalny jest także nowy trend: w tym gronie więcej jest przybyszów z odległych regionów: Bliskiego Wschodu i Afryki. Zostać u nas chcą rzadko. – O ile nielegalni imigranci np. z Ukrainy przyjeżdżają w celach zarobkowych, o tyle cudzoziemcy z odległych państw traktują nas jako kraj tranzytowy, przez który chcą się dostać na Zachód – mówi Agnieszka Golias, rzeczniczka Komendy Głównej Straży Granicznej.

Pogranicznicy uważają, że nielegalnych imigrantów z dalekich krajów będzie więcej, zwłaszcza że Węgry – na które przyjeżdżali tysiącami – zamknęły dla nich swoje granice.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Tysiące nielegalnych imigrantów zatrzymanych na polskiej granicy”

 1. Muzułmanie bez jednego wystrzału zajmą całą Europe.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Fajnie tak się wymądrzać i stwierdzić tendencję którą każdy widzi i stać zboku nic nie zrobić. Zabarwiasz nieprzychylny nam fakt fatalizmem i podajesz jako fakt bez zabarwienia żeby połechtać własne ego… bez wystrzału przecież oni chcą poderżnąć gardła, prędzej czy później naród zrobi swoje aby przetrwać i żadna polityczna poprawność tego nie zmieni i nie zatrzyma. Nie panikuj.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.