Ukraina: Ciężkie walki w Donbasie

Ukraina ciężkie walki w Donbasie

Sytuacja na wschodzie Ukrainy robi się coraz gorsza. Dochodzi do coraz bardziej intensywnych ostrzałów pozycji ukraińskich przez prorosyjskich bojowników.

W ostatnich dniach doszło do spotkania obserwatorów OBWE, Ukrainy, Rosji i separatystów. Miało dojść do całkowitego wstrzymania ognia. Tak się jednak nie stało a sytuacja uległa gwałtownemu pogorszeniu.

Sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. Ostrzał ze strony prorosyjskich separatystów jest coraz większy. Ostatniej doby zginęło 5 żołnierzy ukraińskich.

Nie wiadomo czy mimo jakichkolwiek podpisanych warunków pokojowych w Donbasie między separatystami a Ukrainą może zapanować spokój gdyż dochodzą do nas informacje iż część nielegalnych ugrupowań zbrojnych będących na wchodzie Ukrainy jest przeciwna jakimkolwiek rozmowom o wstrzymaniu ognia lub szukaniu rozwiązań pokojowych. Ich zdaniem nie można przerwać działań zbrojnych i trzeba zrobić wszystko by wschód Ukrainy został przyłączony do Rosji.

Na mapie zaznaczono Donbas w którym toczą się zacięte walkiUkraina Donbas

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko krótko skwitował złamanie ustalonych warunków pokojowych mówiąc, że jeżeli sytuacja na wschodzie Ukrainy nie uspokoi się do połowy stycznia to zostanie wprowadzony stan wojskowy a armia przejdzie do dużej ofensywy żeby zagwarantować pokój i bezpieczeństwo w Donbasie.

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.