loading...

Ukraina: Okolice doniecka ostrzelane z wyrzutni rakietowych Grad

Rebelianci w Donbasie coraz intensywniej atakują siły rządowe, używając m.in. wyrzutni rakietowych Grad – poinformowało ukraińskie wojsko. Separatyści łamią porozumienia pokojowe, ponieważ systemy rakietowe powinny zostać już dawno wycofane z linii frontu.

Od poniedziałku pozycje wojsk ukraińskich zostały ostrzelane 25 razy – podało dowództwo operacji antyterrorystycznej (ATO) w Donbasie. Rebelianci zastosowali systemy rakietowe grad do ostrzałów miejscowości Krasnohoriwka i Hirniak w obwodzie donieckim, w kierunku których wypuszczono 12 pocisków – podał sztab ATO.

Wojna Ukraina

Do większości ataków na siły rządowe doszło w okolicach Doniecka. Wolontariusze donoszą, że działania separatystów i wojsk rosyjskich w Donbasie mogą świadczyć o przygotowaniach do rozszerzenia strefy swoich wpływów.

„Na rzecz dalszej eskalacji”

– Prowokacyjne ostrzały potwierdzają, że nielegalne ugrupowania zbrojne prowadzą działania na rzecz dalszej eskalacji konfliktu – oświadczył Serhij Berec z ukraińskiego ministerstwa obrony.

Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk poinformował tymczasem, że wolontariusze z sieci internetowej Informacyjny Sprzeciw odnotowują w tzw. republikach separatystycznych na wschodniej Ukrainie aktywne ruchy sił rebeliantów oraz armii Federacji Rosyjskiej.

„Na strategiczne odcinki linii rozgraniczenia aktywnie przerzucani są ludzie, uzbrojenie, w tym czołgi i artylerię wojsk rosyjsko-terrorystycznych. Takie obrazki obserwowane są w okolicach Mariupola, Wołnkowach, Doniecka, Artemowska i Ługańska” – napisał na Facebooku Tymczuk.

Aktualna sytuacja na Ukrainie Wojna Ukraina

Oświadczył, że rosyjskie pojazdy wojskowe przejeżdżają także przez niekontrolowane przez władze ukraińskie odcinki granicy z Rosją. „Naszym zdaniem działania, które prowadzą bojownicy, wychodzą poza ramy prowokacji, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie” – podkreślił ekspert.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.