Ukraina oskarża Rosję o sabotaż w największym składowisku amunicji, które doszczętnie spłonęło

Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak oznajmił, że z dywersją w magazynie amunicji w obwodzie charkowskim, w której wyniku wybuchł pożar, mogą być związani wojskowi z Rosji, DRL i ŁRL.

W nocy ze środy na czwartek wybuchł pożar w magazynie amunicji w mieście Bałaklija w obwodzie charkowskim, co doprowadziło do ich detonacji. Prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios poinformował, że według wstępnych danych przyczyną pożaru w magazynach z amunicją — pociskami czołgowymi i artyleryjskimi kalibru 125 i 152 mm — stała się dywersja. Trwa ewakuacja ludności. Według najnowszych danych ofiar ani poszkodowanych nie ma.

„Mamy «bardzo zaprzyjaźniony kraj» — Rosję, uważam, że w pierwszej kolejności mogą to być ci, którzy pomagają ugrupowaniom terrorystycznym wykonującym obecnie zadania bojowe” — powiedział minister, odpowiadając na pytanie, kto może być związany z dywersją. „Oraz oczywiście przedstawiciele ugrupowań terrorystycznych ŁRL i DRL” — dodał.

Film pokazujący skalę zniszczeń podczas eksplozji amunicji

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraina oskarża Rosję o sabotaż w największym składowisku amunicji, które doszczętnie spłonęło”

  1. Terrorystą jest każdy, kto nie popiera amerykańskiego gnoju.To śmierdzące łajno doprowadza tylko do konfliktów na świecie by handlować bronią i kontrolować ten handel. Oby yellowstone wywalił i zalał gówno błotem. Szkody dla świata i tak będą dużo mniejsze jak istnienie tego chorego kraju z zapędami do władzy nad światem. Gnojownik myśli już jak hitler i starają się opanować świat bez własnych strat.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.