Ukraina: Patrol OBWE został ostrzelany a ich dron zestrzelony

Donieccy rebelianci zestrzelili dron misji OBWE – podaje sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie. Przedstawiciele OBWE twierdzą, że został ostrzelany także ich patrol, który monitorował sytuację w rejonie Awdiejewki w obwodzie donieckim.

Ukraiński sztab operacji antyterrorystycznej (ATO) poinformował, że dron misji OBWE został zestrzelony w pobliżu miasta Gorłówka w obwodzie donieckim.

wojna

Z kolei zastępca misji Aleksander Hug oznajmił, że w pobliżu Awdiejewki w obwodzie donieckim został ostrzelany patrol tej organizacji, który monitorował sytuację wzdłuż linii frontu. Hug nie powiedział, kto dokonał ataku. Poinformował jedynie, że w jego wyniku nikt nie odniósł obrażeń.

Misja obserwacyjna OBWE w Donbasie liczy ok. 700 obserwatorów. Ich zadaniem jest nadzorowanie procesu zawieszenia broni między wojskami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami, a także sporządzanie raportów dotyczących sytuacji w strefie konfliktu. Mandat misji został przedłużony do marca 2017 roku.

Ranni żołnierze

Aleksander Hug odnotował, że w ciągu ostatniej doby w strefie walk wzrosła liczba ostrzałów.

Walki w rejonie przemysłowej Awdiejewki trwają od miesięcy. Rebelianci próbują w tym miejscu przejąć kontrolę nad strategicznymi trasami Donieck – Ługańsk i Debalcewe – Gorłówka, które przebiegają w pobliżu.

Sztab ATO poinformował, że w ciągu ostatniej doby w strefie walk w Donbasie zostało rannych 14 żołnierzy ukraińskich.

źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraina: Patrol OBWE został ostrzelany a ich dron zestrzelony”

  1. A może rezuny z ato go zestrzeliły żeby nie filmował ich „bohaterskich” działań
    w mordowaniu ludności cywilnej bo w tym są najlepsi,zresztą obwe nawet jakby miała dowody to i tak by je ukryła jak robiła to już niejednokrotnie

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.