Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Ukraine-Russia-Poroshenko-Trump-iii wojna swiatowa
III wojna światowa Rosja Ukraina

Ukraina „punktem zapalnym” III wojny światowej

Ingerencja Zachodu w sprawy Ukrainy jest porównywalna z atakiem na Rosję i rozpętywaniem nowej wojny światowej – ostrzega brytyjski politolog i dziennikarz Aleksander Niekrasow.

Zdaniem eksperta Rosja powinna częściej reagować na wrogie działania Zachodu, przypominając mu o jego własnych grzechach w ostatnich latach i dziesięcioleciach. Niekrasow wymienia wojny w Iraku, Libii i Jemenie, a także prowokowanie przewrotu na Ukrainie. Ostatni epizod ma szczególne znaczenie, bo Europa i USA oskarżają Rosję o „aneksję” Krymu, podczas gdy sami byli bliscy rozpętania III wojny światowej — uważa brytyjski dziennikarz.

Kiedy UE wmieszała się w sprawy Ukrainy, zmusiła Rosję do postawienia w stan pełnej gotowości bojowej nuklearne siły zbrojne. Naród (na Zachodzie) nie za bardzo to rozumie, ale trzeba o tym mówić. Wspólnota europejska decyduje się na otwartą ingerencją w sprawy takiego kraju jak Ukraina, a przecież to kluczowe państwo dla Europy. Dlatego ingerowanie w sprawy Ukrainy to w istocie atak na Rosję. Nie czarujmy i otwarcie sobie powiedzmy: oni popychali świat na krawędź III wojny światowej — powiedział Niekrasow w wywiadzie dla Władimira Sołowiowa.

Utworzone przy bezpośrednim wsparciu Zachodu źródło napięcia na Ukrainie takowym pozostaje, ale o odpowiedzialności Waszyngtonu i europejskich stolic nikt poza granicami Rosji nie mówi. W związku z tym Rosja powinna zmienić podejście do zachodniej retoryki, która sprowadza się do odpowiedzi i reakcji na tworzone przez Zachód informacje, i generować własne dotyczące niedawnych wydarzeń. „Trzeba pociągać ich do odpowiedzi. Trzeba im o tym częściej przypominać. Najwyższy czas dać im lekcję” — mówi Aleksander Niekrasow.

UE, podobnie jak USA, nie przestaje wywierać wpływu na politykę Ukrainy, wspierając antyrosyjski kurs i inicjatywy Kijowa. Jednym z ostatnich kroków w tym kierunku stała się rezolucja Parlamentu Europejskiego dotycząca Morza Azowskiego, przewidująca zaostrzenie sankcji przeciwko Rosji w przypadku pogorszenia się sytuacji w jego akwenie.

źródło: pl.sputniknews.com

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Je24dsJanekJanek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Je24ds
Gość
Je24ds

gdzieś słyszałem że walczyć mają szczepieni z nie szczepionymi 🙂

Je24ds
Gość
Je24ds

dziwne… do tej pory inne kraje były punktem zapalnym do 3 wojny światowej. Jestem ciekawy jaki kraj będzie następny po Ukrainie jako punkt zapalny ?

Janek
Gość
Janek

Rosja nie powinna ingerować w sprawy Ukrainy. Rosja powinna zająć się w pierwszej kolejności samą sobą.Kacapy, odwalcie się od Ukrainy, Syrii i Libii bo karmicie w ten sposób amerykański militaryzm.

Janek
Gość
Janek

To kompromitacja portalu Koniec Świata. Staliście się tubą propagandową rosyjskiej agentury, amerykańskich radykałów oraz propagatorów teorii spiskowych. Z drugiej strony, czego media głównego nurtu nie głoszą, wojna między USA, Rosją a Chinami wisi na włosku. W sumie przestaję was czytać.