Ukraina: radioaktywny wyciek w elektrowni jądrowej w Zaporożu

Radioaktywne promieniowanie wykryto w Zaporożu na Ukrainie w elektrowni jądrowej największej w Europie. Media o tym informują  powołując się na służby ratunkowe w kraju.

Ukraińskich naukowców nuklearnych wprowadzono w błąd, opinię publiczną i media tak samo w związku z rzeczywistym stanem rzeczy elektrowni jądrowej w Zaporożu. Do wycieku doszło 28 i 29 grudnia. Po kilku godzinach zmierzono kolejny raz poziom promieniowania. Okazało się, że zdecydowanie odbiega od normy. Media zostały o tym incydencie poinformowana po tym jak w szpitalach znalazły się osoby z objawami napromieniowania a pod elektrownię zostały wezwane karetki pogotowia, żeby pomóc poszkodowanym

Zaporoże Ukraina wyciek z elektrowni atomowej

W internecie zostały opublikowane dokumenty, które mówi, że promieniowanie  ciągu ostatnich dwóch dni przekracza dopuszczalne normy o 16 razy.

LifeNews opublikowało wyciekły raport Państwowego Ratownictwa Ukrainy, która zaprzecza wcześniejszej ocenie sytuacji przez władze zakładu iż promieniowanie w ośrodku nie przekracza dopuszczalnych norm promieniowania.


Najprawdopodobniej do awarii i samego wycieku doszło gdy pracownicy elektrowni atomowej próbowali zastąpić rosyjskie pręty paliwowe amerykańskimi ze względu na konflikt z Rosją i brak dostępu do nich.

Elektrownia jądrowa w Zaporożu jest jedną z czterech elektrowni jądrowych w kraju, które razem dostarczają 20% zapotrzebowania energetycznego dla Ukrainy. Elektrownia ta jest największą w Europie a piątą co do wielkości elektrowni jądrowych na świecie.
W ostatnim miesiącu uległa awarii dwukrotnie z czego po pierwszej awarii dowiedzieliśmy się dopiero po tygodniu, że coś się wydarzyło. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek wycieku to i tak nam nikt prawdy nie powie tak jak było z elektrownią w Czarnobylu i w Fukushimie w której do dziś się kłamliwie minimalizuje ta awaria będzie miała konsekwencje dla świata.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.