Ukraina: Separatyści mobilizują 100 tysięcy ludzi! Wprowadzono stan wyjątkowy w Kijowie

W ostatnich godzinach walki na Ukrainie przybrały na sile. Separatyści przejmują inicjatywę i wypierają wojsko Ukrainy z obszaru Donbasu. Przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Ołeksandr Zacharczenko powiedział, że w najbliższych dniach separatyści chcą zmobilizować około 100 tysięcy ludzi do walki z ukraińską armią. W Kijowie głoszono stan wyjątkowy.

Separatyści zmobilizują 100 tysięcy ludzi

Ołeksandr Zacharczenko przywódca samozwańczej separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej w dniu dzisiejszym poinformował, że do walki z ukraińską armią zostanie zmobilizowane aż 100 tysięcy ludzi. Nie ujawnił jednak, jak rebelianci chcą tego dokonać.

W zeszłym tygodniu separatyści zagrozili rozszerzeniem ofensywy co ma doprowadzić do „całkowitego wyzwolenia terenów obwodów donieckiego i ługańskiego”. Duża część tych terenów na chwilę obecną jest jeszcze kontrolowana przez wojsko Ukrainy lecz prorosyjscy separatyści zaczynają przejmować inicjatywę i wypierać wroga.

Sytuacja na Ukrainie 1 luty 2015

Kijów przygotowuje się na najgorsze?

W stolicy kraju zdecydowali o silniejszym uzbrojeniu ludzi stojących na ośmiu wjazdach do Kijowa. Zlecono wybudowanie w ciągu 2 tygodni prowizorycznych budowli, które mają za zadanie chronić przed ostrzałem. W tych miejscach mają zostać rozlokowani snajperzy.

W samym Kijowie powołano specjalną prawie 100-osobową grupę, która ma reagować na sytuacje nadzwyczajne. Na razie mają przeprowadzić przegląd schronów. Są też plany ustawienia na ulicach tablic informujących o lokalizacji takich miejsc.
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraina: Separatyści mobilizują 100 tysięcy ludzi! Wprowadzono stan wyjątkowy w Kijowie”

  1. Gdzie Kijów a gdzie Republika Doniecka?Coś mi się wydaje że juncie z Kijowa zaczyna się palić grunt pod nogami,ci co to wywołali zaczynają się powoli od junty odwracać,a Poroszenko/kryptożyd/prawdopodobnie przeznaczony jest do odstrzału,chociaż jak to się stanie to będzie ładny burdel na Ukrainie.Ponieważ w przypadku upadku junty, na będącym pod jej kontrolą terytorium Ukrainy rozpoczną się,grabieże,będą walczyć wszyscy przeciwko wszystkim + rozboje + zabójstwa,i oczywiście wszechobecny chaos w wyniku czego na pewno ucierpi wielu niewinnych ludzi,bo do czego są zdolne ukraińskie bandy chyba każdy wie im jest wszystko jedno kogo będą mordować. 18-22 lutego rocznica zamachu stanu w Kijowie neobanderowcy zamierzają organizować wiece i zabawy czym się to skończy zobaczymy.Myślę że nieciekawie,pożyjemy zobaczymy.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.