Ukraina się rozpadła. Powstała Noworosja

Samozwańcze republiki na wschodniej Ukrainie ogłosiły, że się jednoczą. Przedstawiciele tzw. Donieckiej i Ługańskiej republik ludowych podpisały specjalny dokument w stolicy Donbasu. Nowoogłoszone państwo nazwano Noworosja.

 

To właśnie ta nazwa, którą jakiś czas temu wschodnią Ukrainę nazwał Władimir Putin. Dokument o powstaniu nowego tworu państwowego podpisali dziś w centrum Doniecka samozwańczy szefowie separatystycznych Donieckiej i Ługańskiej Republiki.

Był wśród nich m.in. tytułujący się mianem premiera Donieckiej Republiki Aleksandr Borodaj – obywatel Rosji, były rosyjski dziennikarz i konsultant polityczny. Jego bliski współpracownik to inny obywatel Ferderacji Rosyjskiej – Igor Girkin nazywany też Striełkowym – watażka bojówek separatystów w Słowiańsku, a jednocześnie były oficer rosyjskiej FSB.

Ukraina się rozpadła. Powstała Noworosja

W podpisanym dokumencie separatyści podkreślali, że nie uznają obecnych władz Ukrainy wyrazili też przekonanie, że do Noworosji przyłączą się inne obwody południowej i wschodniej Ukrainy.

Dokument podpisano w jednym z hoteli w centrum Doniecka podczas zjazdu separatystycznych delegatów południa i wschodu. Mimo, że część z sygnatariuszy oskarżana jest przez Kijów o terroryzm, miejscowa milicja, ani inne organy bezpieczeństwa, nie przeszkadzały w organizacji zjazdu..

Ukraina się rozpadła. Powstała Noworosja

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraina się rozpadła. Powstała Noworosja”

  1. nie dojdzie do tego 🙂 pozaziemska technologia wkracza do akcji :). albo ludzie tym sterują albo odwiedzili nas w końcu 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=EZVLXuKdEjM#t=60

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.