Ukraina – trwa rotacja rosyjskich wojsk na wschodzie Ukrainy

Rotacja wojsk rosyjskich na UkraineNoc na Wschodzie Ukrainy minęła stosunkowo spokojnie. Według centrum prasowego operacji antyterrorystycznej, od północy nie zanotowano ataków na ukraińskie siły.

Dzień wcześniej bojówkarze dwukrotnie szturmowali, bez sukcesu, lotnisko w Doniecku, a także kilka miejscowości w obwodach donieckim i ługańskim. Ukraińcy zabili 4 separatystów. Zniszczyli też samochód ciężarowy Ural.

Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, trwa rotacja rosyjskich wojsk na wschodzie Ukrainy. Obecnie jest tam około 3 tysięcy żołnierzy. Rosjanie dostarczają też sprzęt wojskowy, w ostatnim czasie przekazali go między innymi bojówkarzom szturmującym donieckie lotnisko. Artyleria i wozy opancerzone zostały przerzucone także w okolice dwóch innych miejscowości.

Tymczasem w samym Doniecku zwykli bojówkarze zagrozili, że będą konfiskować ludności cywilnej ciepłe ubranie, jeśli nie zapewni im tego ich kierownictwo.

W kilku miejscowościach dochodzi do wewnętrznych konfliktów między różnymi grupami separatystów i rosyjskich ochotników.
źródło: Polskie Radio

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.