Ukraina: W Donbasie sytuacja jest bardzo napięta. Władze grożą wprowadzeniem stanu wojennego

Dalsza aktywizacja rosyjskich wojsk w Donbasie zmusi Ukrainę do wprowadzenia stanu wojennego i mobilizacji całego potencjału wojennego – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Ołeksandr Turczynow.

Jeśli Rosja zdecyduje się na zerwanie mińskich porozumień, a niestety, robi wszystko w tym kierunku, będziemy działać zgodnie z wyzwaniami, przed którymi stanie państwo. Jeśli dojdzie do aktywnego użycia rosyjskich wojsk, będziemy zmuszeni ogłosić stan wojenny i zmobilizować cały potencjał, który posiadamy – powiedział.

Wojska rosyjskie sfilmowały własny nieudanym ataku na pozycje ukraińskie

Turczynow ocenił, że sytuacja w strefie operacji antyterrorystycznej prowadzonej przeciwko separatystom prorosyjskim na wschodzie kraju jest bardzo napięta, a siły rebeliantów i Rosji koncentrują się tuż przy linii rozgraniczenia. Ukraina odnotowuje też coraz bardziej intensywne ostrzały pozycji swoich wojsk.

Właśnie dlatego ćwiczymy obecnie nie tylko odpieranie ataków, lecz i kontrataki w razie ofensywy – zaznaczył sekretarz RBNiO, zapewniając, że Ukraina gotowa jest do powstrzymania wroga.

Ukraiński ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk poinformował w piątek, że separatyści nie tylko ostrzeliwują siły rządowe z zakazanego w mińskich porozumieniach uzbrojenia, ale i masowo wysyłają na linię frontu grupy dywersyjno-zwiadowcze. „Składają się one z żołnierzy Federacji Rosyjskiej, miejscowych bojowników i najemników rosyjskich, którzy zostali przeszkoleni przez instruktorów z Federacji Rosyjskiej” – napisał na swoim Facebooku.

Turczynow wizytował na linii frontu koło Doniecka

Autor: kło\mtom / Źródło: PA, tvn 24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraina: W Donbasie sytuacja jest bardzo napięta. Władze grożą wprowadzeniem stanu wojennego”

  1. Putin chce tereny zagrabić a Ukraina chce odzyskać to co straciła i obie strony będą uciekały się do prowokacji co prędzej czy później i tak spowoduje przybranie na sile konfliktu, który przerodzi się w wojnę Ukrainy z Rosją a po jakimś czasie zostanie wciągnięte w nią NATO i USA które tak brnie do konfliktu i jak zwykle wzbogaci się nanim

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.