Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Ukraina Wojna

Ukraina przygotowuje trzy uderzenia na Donbas

Zastępca dowódcy operacyjnego proklamowanej Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin opowiedział o sytuacji na linii styku w Donbasie.

Przypomniał, że wcześniej w DRL dowiedziano się o planach wojsk ukraińskich utworzenia grupy uderzeniowej w celu ataku na odcinku Mariupola.

— „Pięść” powstała. Podawaliśmy liczebność, ile (osób) znajduje się w tej „pięści”, jeśli można tak powiedzieć. Plany opowiedzieli przeciwnicy, to, co zamierzają osiągnąć. To w zasadzie mój kierunek, niedaleko od Mariupola — powiedział Basurin.

Według niego, Kijów planuje „wykonać trzy uderzenia”:

— Dwa równoległe na południu — Szyrokoje i Kominternowo. I jeden odciągający atak, do tego przyjechała specjalna brygada, 128. górsko-piechotna, to w rejonie Telmanowo, to bardziej na północ — powiedział przedstawiciel DRL.

Jak powiedział, czas operacji powinien wynosić pięć dni. Nie wyklucza się, że Kijów anuluje operację, ponieważ plany zostały ujawnione. Jednak, według Basurina, nie ma stu procentowych gwarancji.

 

źródło: pl.sputniknews.com
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o