Ukraina: Wojsko odparło atak 150 bojowników z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z RosjiUkraińskie wojska odparły atak 150 bojowników z Rosji, którzy próbowali przekroczyć granicę między dwoma krajami przy wsparciu trzech czołgów. Władze Ukrainy poinformowały, że Federacja Rosyjska nie odpowiada na noty dyplomatyczne z pytaniami, w jakim celu gromadzi swe oddziały wojskowe nad granicami Ukrainy oraz przekazał, że w ciągu ostatniej doby rosyjskie samoloty i helikoptery kilkukrotnie naruszały ukraińską przestrzeń powietrzną.

Grupa bojowników z Rosji zmierzała na Ukrainę, by wspomóc siły prorosyjskie, przeciwko którym władze w Kijowie prowadzą operację na wschodzie kraju. Rosjanie nadeszli ze strony obwodu rostowskiego, który graniczy z obwodami ługańskim i donieckim na Ukrainie.

– Nasi żołnierze odparli atak i terroryści musieli się wycofać – powiedział Łysenko. Dodał, że według źródeł wywiadowczych w stronę Ukrainy jedzie cały pociąg tzw. kadyrowców z Czeczenii. Są to bojownicy lojalni wobec przywódcy tej republiki Ramzana Kadyrowa.

Według relacji Łysenki w ciągu ostatniej doby siły ukraińskie znowu były ostrzeliwane z terytorium Federacji Rosyjskiej wyrzutniami rakietowymi Grad. W tej sytuacji część wojsk Ukrainy wycofano w głąb kraju.

– Oddziały, które rozlokowane były w okolicach przejść granicznych Dowżanski, Izwaryne i Czerwonopartyzansk, znajdowały się pod stałym ostrzałem systemów artyleryjskich Grad i zostały wycofane stamtąd na bezpieczną odległość – przekazał rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy i Bezpieczeństwa.

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

źródło: PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Ukraina: Wojsko odparło atak 150 bojowników z Rosji”

  1. * Wczorajsza informacja jakoby armia ukraińska odparła atak 150 bojowników którzy przez granicę chcieli przedostać się przy wsparciu trzech czołgów z Rosji do Donbasu nie trzyma się kupy. Nie ma ani śladu walk ani ofiar. Zresztą podał ją notoryczny kłamca, Andrij Łysenko, rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, który codziennie informuje o zabiciu przynajmniej tysiąca powstańców i zdobyciu przynajmniej trzech miast, ale jakoś tych zwycięstw nigdzie nie widać. Łysenko zapowiadał ostateczne zwycięstwo jeszcze w sierpniu, a teraz mówi że „do zimy” – skomentował rzecznik sił powstańczych w Donbasie. Tak samo kaczką ukraińskiej propagandy jest podawana od dwóch tygodni plotka o pociągu z Czeczeńcami, którzy jakoby jadą od Ramzana Kadyrowa, aby wspomóc powstanie w Donbasie. Ten pociąg jedzie i jedzie, i jakoś nie może dojechać. Sam Kadyrow skwitował to tak: „Gdyby w Donbasie naprawdę pojawili się Czeczeńcy, to wojna tego dnia by się skończyła, bo tchórzliwe wojsko banderowców uciekłoby nie podejmując walki. Oni przecież umieją tylko mordować nieuzbrojoną ludność cywilną.”

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. prima aprilis t 1 kwietnia

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.