Ukraina: Wojsko odparło atak 150 bojowników z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z RosjiUkraińskie wojska odparły atak 150 bojowników z Rosji, którzy próbowali przekroczyć granicę między dwoma krajami przy wsparciu trzech czołgów. Władze Ukrainy poinformowały, że Federacja Rosyjska nie odpowiada na noty dyplomatyczne z pytaniami, w jakim celu gromadzi swe oddziały wojskowe nad granicami Ukrainy oraz przekazał, że w ciągu ostatniej doby rosyjskie samoloty i helikoptery kilkukrotnie naruszały ukraińską przestrzeń powietrzną.

Grupa bojowników z Rosji zmierzała na Ukrainę, by wspomóc siły prorosyjskie, przeciwko którym władze w Kijowie prowadzą operację na wschodzie kraju. Rosjanie nadeszli ze strony obwodu rostowskiego, który graniczy z obwodami ługańskim i donieckim na Ukrainie.

– Nasi żołnierze odparli atak i terroryści musieli się wycofać – powiedział Łysenko. Dodał, że według źródeł wywiadowczych w stronę Ukrainy jedzie cały pociąg tzw. kadyrowców z Czeczenii. Są to bojownicy lojalni wobec przywódcy tej republiki Ramzana Kadyrowa.

Według relacji Łysenki w ciągu ostatniej doby siły ukraińskie znowu były ostrzeliwane z terytorium Federacji Rosyjskiej wyrzutniami rakietowymi Grad. W tej sytuacji część wojsk Ukrainy wycofano w głąb kraju.

– Oddziały, które rozlokowane były w okolicach przejść granicznych Dowżanski, Izwaryne i Czerwonopartyzansk, znajdowały się pod stałym ostrzałem systemów artyleryjskich Grad i zostały wycofane stamtąd na bezpieczną odległość – przekazał rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy i Bezpieczeństwa.

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

Ukraina odparła atak separatystów z Rosji

źródło: PAP

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lotnik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lotnik
Gość
lotnik

* Wczorajsza informacja jakoby armia ukraińska odparła atak 150 bojowników którzy przez granicę chcieli przedostać się przy wsparciu trzech czołgów z Rosji do Donbasu nie trzyma się kupy. Nie ma ani śladu walk ani ofiar. Zresztą podał ją notoryczny kłamca, Andrij Łysenko, rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, który codziennie informuje o zabiciu przynajmniej tysiąca powstańców i zdobyciu przynajmniej trzech miast, ale jakoś tych zwycięstw nigdzie nie widać. Łysenko zapowiadał ostateczne zwycięstwo jeszcze w sierpniu, a teraz mówi że „do zimy” – skomentował rzecznik sił powstańczych w Donbasie. Tak samo kaczką ukraińskiej propagandy jest podawana od dwóch tygodni plotka… Czytaj więcej »

lotnik
Gość
lotnik

prima aprilis t 1 kwietnia