Ukraina: wznowiono walki w okolicy Doniecka

Ukraina wojna

Pięciu ukraińskich żołnierzy zginęło w walka Marjince pod Donieckiem, gdzie separatyści przez kilkanaście godzin atakowali wojska ukraińskie – poinformował w czwartek doradca ukraińskiego prezydenta Jurij Biriukow.

Biriukow na swojej stronie na Facebooku przekazał, że 29 ukraińskich żołnierzy zostało rannych.

Rebelianci twierdzą, że w walkach w Marjince i Krasnogorowce zginęło 15 cywilów i żołnierzy separatystów, a kilkunastu innych zostało rannych.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił, że działania ukraińskiej armii zagrażają zawieszeniu broni. – Zawarte w lutym porozumienie jest stale zagrożone z powodu działań władz w Kijowie. Ukraińcy starają się odejść od swoich zobowiązań wspierania dialogu w Donbasie – powiedział Ławrow.

wojna Ukraina

Atak na Marjinkę

„3 czerwca, o godz. 4 rano, rosyjscy terroryści cynicznie zignorowali umowy pokojowe z Mińska i rozpoczęli masową ofensywę na pozycje ukraińskie. Największy cios zadano w rejonie Marjinki i  Krasnogorowki w pobliżu Doniecka” – informował w środę w komunikacie sztab generalny Sil Zbrojnych Ukrainy.

– Rosja wczoraj zerwała w Mińsku rozmowy trójstronnej grupy kontaktowej ds. uregulowania sytuacji w Donbasie, a dziś rozkazała swoim terrorystom, by rozpoczęli operacje wojskową – skomentował atak premier Arsenij Jaceniuk.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy informowała, że w starciach brało udział około tysiąca separatystów, ponad 10 czołgów i artyleria. Walki trwały około 12 godzin, rebelianci wycofali się na swoje pozycje – poinformowało w środę wieczorem ukraińskie ministerstwo obrony.

Ukraina wojna

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Ukraina: wznowiono walki w okolicy Doniecka”

 1. Jest to celowe wprowadzanie przez środki masowego ogłupiania wprowadzanie w błąd,nic nie piszą że „polski minister obrony” na nasz koszt będzie szkolił banderowców z uon i z bandyckich batalionów między innymi Ajdar,Azow nie ma wyszkolić sobie wrogów którzy jak mantrę powtarzają że Polacy są ich wrogami i że upomną się o rzekomo ich ziemię które zagarnęła Polska.Szlag człowieka trafia jak obserwuje co ten zdradziecki rząd wyprawia czas najwyższy ich rozliczyć za ostatnie lata „wolności i dobrobytu który nam serwują,jako ciekawostka jesteśmy za Tanzanią i Mozambikiem jeżeli chodzi o kwotę wolną od podatku nas czyli szarych ludzi,natomiast tzw.”elity” mają wolne od podatku 27000 by żyło się lepiej tylko komu.Myślę że świat bardzo szybko stacza się po równi pochyłej w kierunku totalnej rozpierduchy.Ile jeszcze wytrzyma Rosja?Jest totalnie okrążona przez UNITED SATANIST OF AMERICA i ich sojuszników.Jak wiadomo w tym konflikcie nie będzie zwycięzców, a „najlepiej” wyjdą pieski szatanów tj.Polska która wkurwiła rosyjskiego niedźwiedzia i zostanie za to ukarana oby nie ale wszystko na to wskazuje że tak się stanie,oczywiście”elity” spie….ą ratując swoje chazarskie dupy bo naród Polski to dla nich tylko goje/bydło/ które można doić ile się da, a pozbawione naród resztek majątku można wyeliminować do końca i przejąć ich majątki.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. PS Fajne filmy, tylko że płonące domy w Doniecku to niby separatyści mieli bombardować? Ostrzeliwali się sami? Kto w takie brednie jeszcze może uwierzyć?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Mam dość tych kłamstw na temat Ukrainy i Noworosji, oraz Rosji, wszystko to jakiś popi.ny matrix w którym nie da się odnaleźć prawdy. Ukraińcy na których się powołuje autor notki kłamią od samego początku, lepiej niech powiedzą że były prezydent Gruzji Saakaszwili został prezydentem obwodu Odessy, to jest ciekawostka, że faceta w Gruzji ściganego za zbrodnie awansuje się w niedemokratyczny sposób do władz obwodu, którego mieszkańców się eksterminuje. Lub o tym że wskutek owej wspaniałej majdanowej rewolucji, młode Ukrainki mogą liczyć na pracę jedynie jako prostytutki dla amerykańskich żołnierzy, zresztą w Krakowie na rynku też pełno tych biednych dziewczyn z różnymi chorobami i ich chorobami sprzedających się za marne grosze i ich chłopaków latających z banderowskimi flagami… dlaczego o tym nikt nie chce pisać, tylko wszyscy sprzedają ludziom kłamstwa?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.