Ukraińska armia odbiła lotnisko w Doniecku

Dziś wczesnym rankiem rozpoczął się zmasowany ostrzał lotniska w Doniecku, które było już częściowo kontrolowane przez prorosyjskich separatystów.

W wyniku przeprowadzonej dzisiaj rano akcji o kryptonimie „terytorium” armia Ukrainy odzyskała całą kontrolę nad lotniskiem. Ukraińska armia nie naruszyła 12-punktowego porozumienia o rozejmie, podpisanego we wrześniu w Mińsku przez władze ukraińskie i przywódców separatystów.

Film pokazuje ostrzał przez separatystów dzień wcześniej lotniska w Doniecku

Cała ofensywa zaczęła się od ostrzelania pobliskich terenów lotniska gdzie byli zgromadzeni separatyści. Walki  toczyły się też w pobliskich miejscowościach. Mieszkańcy miejscowości Piaski koło portu lotniczego i obecni tam dziennikarze, w tym współpracownik Polskiego Radia Paweł Pieniążek, twierdz, że nigdy dotąd nie było w tym rejonie tak zmasowanego ataku prorosyjskich separatystów do których doszło z powodu ukraińskiej ofensywy.

W okolicy jest dużo zniszczeń a w ciągu ostatniej doby zginęło 4 żołnierzy ukraińskich a 32 odniosło rany

Celem wojska Ukrainy jest wsparcie cyborgów wciąż kontrolujących lotnisko i wypchnięcie stamtąd separatystów, którzy w ostatnich dniach zajęli niektóre z pięter nowego terminala.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Ukraińska armia odbiła lotnisko w Doniecku”

  1. No w końcu a teraz mogła by wytłuc wszystkich najemników zwerbowanych przez Ruskich

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.