Ukraiński kontrwywiad: Rosjanie przygotowują krwawe prowokacje aby mieć pretekst na interwencję zbrojną

Rosja przygotowuje prowokacjęUkraiński kontrwywiad przechwycił rozmowy, z których wynika, że Rosjanie przygotowują prowokacje, w wyniku których może zginąć nawet 200 osób. To ma stać się pretekstem do wprowadzenia na Ukrainę rosyjskich wojsk.

Według szefa departamentu kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Witalija Najdy Rosja chce, by na Ukrainie polała się krew.

Przechwycone rozmowy świadczą o tym, że kraj, który nazywał się krajem bratnim, stawia swoim siłom specjalnym zadanie przelania na ulicach naszych miast krwi. Udokumentowaliśmy rozmowy, które mówią o tym, że trzeba będzie zabić 100-200 osób i po tym, w ciągu półtorej godziny, na terytorium Ukrainy pojawią się czołgi i transportery opancerzone rosyjskiej armii – oświadczył na konferencji prasowej.

Najda powiedział, że uzyskane przez Ukraińców nagrania rozmów dowodzą, że oficer oddziału specjalnego SBU Alfa, zastrzelony w niedzielę podczas akcji przeciwko separatystom w Słowiańsku w obwodzie donieckim, został zabity przez oddział dowodzony przez oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Igora Striełkowa.

Ustalono, że członkowie grupy wywiadowczo-dywersyjnej, która liczyła ponad 30 ludzi, pod dowództwem Striełkowa dopuściła się napaści zbrojnej na pracowników SBU, w wyniku czego jeden z nich został zabity, a trzech innych rannych – ujawnił Najda.

Rosjanie przygotowuje prowokację

Oświadczył także, że GRU kieruje działaniami prorosyjskich separatystów, okupujących budynki państwowe w obwodach donieckim i ługańskim. Głównym celem działań rosyjskich oddziałów specjalnych na terytorium Ukrainy jest destabilizacja sytuacji w kraju – podkreślił Najda.

źródło: RMF 24. PAP (abs)

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bartols Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartols
Gość

Bardzo ciekawe kawały