Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…trzesienie ziemi Peru Chile ostrzezenie
Kataklizmy Trzęsienia Ziemi Tsunami

US geological service prognozuje trzęsienie ziemi o 9,5 stopnia w Peru i Chile!

US Geological Survey (USGS) ogłosiło, że może wystąpić potężne trzęsienie ziemi o sile 9,5 stopni w skali Richtera w Peru i Chile a jego następstwem będzie powstanie niszczycielskiej fali tsunami, na podstawie badań ruchu płyt Nazca i Ameryki Południowej.

Eksperci z amerykańskiej służby geologicznej wskazali, że kolejne trzęsienie ziemi miałoby miejsce w Peru (Ilo, Moquegua i Tacna) i północnym Chile (Arica, Tarapacá i Mejillones).

Ostatnie poważne trzęsienie ziemi w tym rejonie wystąpiło w 1877 roku, a dziewięć lat przed nim odnotowano także potężny wstrząs sejsmiczny. Naukowcy są przekonani, że pierwsze pęknięcie przesunęło się z północy na południe, osiągając wysokość Arica, podczas gdy drugie prawdopodobnie rozpoczęło się nieco dalej na południe, zbliżając się do Mejillones.

Ponadto, po potężnym trzęsieniu ziemi prognozowanym przez Amerykański Instytut Geologiczny USSG jest również prognozowane wystąpienie fal tsunami, które spowodują poważne szkody na wybrzeżu Peru i Chile, co może również spowodować problemy w Japonii i na Hawajach.

Płyta Nazca to oceaniczna płyta tektoniczna położona we wschodnim Pacyfiku, u zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej, bardziej szczegółowo przed północnym i środkowym wybrzeżem Chile oraz Peru, Ekwadoru i Kolumbii.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o