USA: 10 tornad w ciągu 2 dni

Południe Stanów Zjednoczonych w ciągu weekendu było nękane przez ogromne burze. Chmury cumulonimbus zrodziły co najmniej 10 tornad, które wyrządziły duże zniszczenia w ciągu tylko 2 dni. Meteorolodzy są zdania, że tegoroczny weekend przyniósł więcej tornad niż którykolwiek miesiąc w zeszłym roku nie wliczając kwietnia.

W stolicy Mississippi, potwierdzono przejście co najmniej sześciu tornad. W mieście Rose Hill zostało zmiecionych wiele domów. Następnego dnia przez to samo miejsce przeszło kolejne tornado niszcząc domy na swojej drodze.

Tornado  W mieście Rose Hill

Dwa słabe tornada powstały w okolicy Dale Alabama w niedzielę. Jedno z nich uszkodziło kilka budynków, inny spowodował poważne straty na boisku szkoły baseballu. W Tuscaloosa County.

tornada USA

W Georgii, tornado zniszczyło dom, raniąc mężczyznę i kobietę, którzy byli w środku. Obie ofiary hospitalizowano.

Niecałe dwa tygodnie temu, tornado zabiło pięciu mieszkańców Missisipi i raniło 50 osób w południowych stanach USA.Burze przetaczające się przez południowe części kraju niosły obfite opady deszczu. Wiele miejscowości zostało zalanych i podtopionych.

Temperatura USA 07.01.2015

Jak widać w dniu dzisiejszym północną część ameryki nękają siarczyste mrozy, temperatura spadła do minus 30 stopni zaś na południu kraju  temperatura waha się w granicach 15 stopni powyżej zera.

tornada USA

tornado USA

zalane ulice USA

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.