USA będą atakować z kosmosu BUŁAWĄ BOGA

USA, w przeciwieństwie do Rosji, mają projekty zastosowania przestrzeni kosmicznej w celach wojskowych w ramach koncepcji nagłego globalnego uderzenia, w szczególności planują zrzucać z orbity na Ziemię pręty ze stopów pod nazwą „Buława Boga”, uważa ekspert wojskowy magazynu informacyjno-analitycznego „Arsenał Ojczyzny” Aleksiej Leonkow.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Herbert McMaster powiedział w środę, że Stany Zjednoczone zwiększają finansowanie zdolności obronnych w przestrzeni kosmicznej i powinny być gotowe do wojny w kosmosie, choć tego nie chcą. Według niego napięcie w przestrzeni kosmicznej rośnie z winy „przeciwników” Stanów Zjednoczonych, chociaż nie wymienił konkretnych krajów. Wcześniej Stany Zjednoczone oświadczyły, że Chiny i Rosja zwiększają swoje wysiłki w zakresie wojskowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

McMaster zaznaczył, że zaproponowany przez prezydenta USA budżet na rok finansowy 2019 zakłada wzrost finansowania kosmicznych zdolności obronnych o ponad 1 miliard dolarów i o ponad 8 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Militaryzacja przestrzeni kosmicznej jest w dużej mierze zakazana przez międzynarodowy Traktat o przestrzeni kosmicznej (1967).

„Rosja jest przeciwna militaryzacji kosmosu i proponowała Amerykanom umowę, która zabezpieczyłaby przestrzeni kosmicznej status, jak Antarktydy, przestrzeni bez broni. Ale Amerykanie w wielu punktach nie zgodzili się z postanowieniami tej umowy. Rosja na razie nie zamierza wyprowadzać niczego wojskowego w kosmos i nie prowadzone są takie programy. Nie ma takich opracowań, jakie teraz prowadzą Amerykanie. Stany Zjednoczone mają kilka projektów militaryzacji kosmosu w ramach koncepcji natychmiastowego globalnego uderzenia” — powiedział Leonkow.

Co to jest Buława Boga?

Według niego Stany Zjednoczone „chcą wyprowadzić na orbitę takie urządzenia, które będą zrzucać na Ziemię pręty z solidnych stopów pod nazwą „Buława Boga”.

„Oni liczą, że jeśli zrzucą te pręty luzem na taką miejscowość, jak na przykład Moskwę, to kiedy wlecą z prędkością do siedmiu kilometrów na sekundę, nastąpi uderzenie kinetyczne”. Jednak w przeciwieństwie do wybuchu jądrowego nie będzie żadnego skażenia jonizującego, lecz nastąpią poważne zniszczenia. Jest jasne, że jest praktycznie niemożliwe, aby zestrzelić taką sztukę, ponieważ żaden system obrony powietrznej na świecie nigdy nie zestrzelił meteorytu” — zaznaczył ekspert.

Dodał, że Amerykanie pracują nad systemami powietrzno-kosmicznymi, które będą startować z samolotów i wchodzić na orbitę. „Dość trudno jest wykryć taki system za pomocą systemu ostrzegania przed atakiem rakietowym. Lata ogromna liczba samolotów i nie wiemy jeszcze, w jaki sposób określić, z którego system wyszedł w kosmos” — podsumował Leonkow.

źródło: pl.sputniknews.com

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
dsadAnitaPutin zniszczył Rosjękerittteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dsad
Gość
dsad

masakra co tez w dupach maja…

keri
Użytkownik
keri

usrańcy zatrudnili boga do wojowania czy podejmują za niego decyzje i działania? Może usrańcy są bogiem?
Faktycznie, są bogiem zważywszy, że „kto zabija człowieka jest mordercą, kto zabija tysiące ludzi jest zwycięzcą, kto zabija miliony jest bogiem.”

Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

A ty to admin jesteś??
Bo komentujesz w artykułach, co inni nie mogą.
Czy jesteś trollem moskiewskim?
Jle płacą???

Anita
Gość
Anita

O! znowu ty? cosięznasz… hihihiihh

ttteis77
Gość
ttteis77

„Jest jasne, że jest praktycznie niemożliwe, aby zestrzelić taką sztukę, ponieważ żaden system obrony powietrznej na świecie nigdy nie zestrzelił meteorytu” — zaznaczył ekspert.” jest, tylko zmieńcie podejście na rozmiary. Działo Gaussa może być bez ograniczeń powiększane, to znaczy że, z centymetrowego naboju może być 100 metrowy.