USA: Grad wielkości piłek golfowych. Zniszczone auta i szyby w domach

W środkowych Stanach Zjednoczonych burze spowodowały ostatnio wiele szkód. Podczas jednej z nich spadł grad, który wybijał szyby w domach i samochodach.

Nawałnica wystąpiła w środkowej części stanu Kolorado w piątek po południu lokalnego czasu. Podczas burzy, która przeszła przez miejscowość Castle Rock, spadł grad wielkości piłek golfowych.

grad

Zniszczenia i straty

Największe zniszczenia wystąpiły w kompleksie mieszkalnym Plum Creek Apartment. Kulki gradu były tak duże, że rozbijały szyby w domach i samochodach, a także niszczyły lakier pojazdów.

grad

grad

– Na początku myślałem, że zbliża się tornado. Pobiegłem do okien i zobaczyłem, że grad po prostu wpada przez szyby do środka – mówił jeden z mieszkańców. – Widziałem, jak został zniszczony samochód sąsiadów – dodał.

Opady uszkodziły jednak nie tylko okna. Zniszczeniu uległy także delikatne rośliny.

– Gradu było bardzo dużo i był nawet większy od piłek golfowych. Nic nie dało się zrobić, zniszczył wszystkie moje rośliny – powiedziała jedna z mieszkanek Castle Rock.

Lokalni mieszkańcy szacują starty na kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Obecnie w Castle Rock trwa sprzątanie i usuwanie zniszczeń.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.