Amerykanie wrócą na Księżyc i polecą na Marsa

USA, lot, misja, Księżyc, Mars, lądowanie

Prezydent USA Donald Trump podpisał “Dyrektywę Polityki Kosmicznej 1”, która przewiduje wznowienie amerykańskich lotów załogowych na Księżyc. Zakłada ona również ewentualne podjęcie takich lotów na Marsa.

USA polecą na Księżyc i planetę Mars

Jesteśmy liderem (w kosmonautyce) i zamierzamy liderem pozostać, i zamierzamy być tutaj wielokrotnie silniejsi – powiedział Trump w trakcie uroczystości, której uczestnikami byli między innymi weterani misji księżycowych Edwin Aldrin i Harrison Schmitt oraz aktualna astronautka Peggy Whitson, posiadaczka kobiecego rekordu długości pobytu w Kosmosie: wynosi on 665 dni.

Według amerykańskiego prezydenta, przyjęcie dyrektywy to wielki krok w kierunku “ponownego sięgnięcia po dumne przeznaczenie Ameryki w Kosmosie”.

USA będzie się zbroić w kosmosie

A Kosmos ma tak dużo wspólnego z różnymi sferami działalności, w tym także z działalnością wojskową – zaznaczył Donald Trump, nie rozwijając jednak dalej tego tematu.

Ostatnia jak dotąd podróż ludzi na Księżyc – Eugene’a Cernana i Harrisona Schmitta na statku “Apollo 17” – miała miejsce 45 lat temu: w dniach od 7 do 19 grudnia 1972 roku.

USA, lot, misja, Księżyc, Mars, lądowanie

źródło: rmf24.pl
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Morawiec MateoKimBuryPat Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Morawiec Mateo
Gość
Morawiec Mateo

A wizy dostali???

KimBury
Gość
KimBury

Nie wierzę, żeby już byli na Księżycu – przynajmniej nie przy pomocy takiego sprzętu, jaki do tej pory oficjalnie prezentowali. Dlatego też nie wierzę w żaden powrót. Póki co, są to tylko bajeczki dla naiwnych.

Pat
Gość
Pat

Na początku niech wyleca poza pole elektromagnetyczne ziemi z załogą na pokładzie i żeby przeżyli 😉