USA meteor widziany nad kilkoma stanami

Kamera przemysłowa w North Liberty w stanie Iowa nagrała rozbłysk przelatującego meteoru. Amerykańskie towarzystwo zajmujące się zbieraniem informacji o meteorach odebrało ponad 700 telefonów o zaistniałym wydarzeniu.

W czwartek 26 grudnia towarzystwo zajmujące się zbieraniem informacji o meteorach odebrało 725 razy telefon z informacją, że na niebie rozbłysła jakaś biała kula ognia. Co się szybko okazało był to meteor, który rozświetlił niebo nad stanami: Iowa, Illinois, Kansas, Minnesota, Missouri, Nebraska, Dakota Południowa.

Bardzo jasny meteor rozpadł się na kawałki

Z opisów świadków i zarejestrowanego materiału filmowego wynika, że do zdarzenia doszło o godzinie 17.35. Jasny obiekt świecący jak słońce pojawił się na niebie po czym rozpadł się na wiele części. Ludzie będący świadkiem spalania się meteoru mówili o głośnym huku, który towarzyszył płonącej kosmicznej skale.

W ostatnich dniach jest dużo doniesień o meteorach

ATM informuje, że w ostatnich tygodniach niemal codziennie otrzymuje zgłoszenie o przelatujących meteorach. Nie wiadomo czy ma to związek z kometą ISON, która uległa rozpadowi i zmianie trajektorii na skutek przelotu w bardzo małej odległości od słońca ale niebawem się okaże bo, jeżeli to prawda to w najbliższych dniach może dojść do znacznie niebezpieczniejszych wydarzeń.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “USA meteor widziany nad kilkoma stanami”

 1. zastanawia mnie czemu to jest tylko na tym portalu no i czemu na youtube nie ma wiecej filmikow

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Bo może wchodzisz nie na te co trzeba portale ja już na 4 widziałem a tu masz to z innej perspektywy wideo.
   Pozdrawiam http://www.youtube.com/watch?v=hJaxNaGKU1Y

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.