USA mogą zaatakować Koreę Północną – mówi Trump

Na kilka dni przed pierwszym spotkaniem z przywódcą Chin Xi Jinpingiem prezydent Donald Trump zagroził samodzielnymi działaniami USA wobec Korei Północnej, jeśli Pekin nie wywrze nacisku na reżim w Pjongjangu, by ten odstąpił od programu atomowego.

– Tak, będziemy rozmawiać o Korei Północnej – powiedział Trump w wywiadzie, który ukazał się w niedzielę na stronach internetowych dziennika „Financial Times”.

Korea swoje

– Chiny mają ogromny wpływ na Koreę Północną. I Chiny albo zdecydują się nam pomóc, albo nie – podkreślił amerykański prezydent. – Jeśli jednak Chiny nie rozwiążą problemu Korei Północnej, my to zrobimy – dodał Trump, nie precyzując jednak, o jakie działania USA może chodzić.

Donald Trump i Xi Jinping spotkają się – po raz pierwszy – w tym tygodniu na Florydzie. Prezydent USA w dniach 6-7 kwietnia będzie gościł chińskiego przywódcę w swojej prywatnej rezydencji w Mar-a-Lago.

Mimo rezolucji ONZ i międzynarodowych sankcji Korea Północna kontynuuje swój program jądrowy, a także próby rakietowe. Według amerykańskich ekspertów reżim w Pjongjangu przygotowuje kolejną próbę atomową.

Autor: pqv/sk / Źródło: PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “USA mogą zaatakować Koreę Północną – mówi Trump”

  1. Każdy kraj może kogoś zaatakować. Mówienie że tylko USA mają do tego prawo jest błędne.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.