USA: Nasza cierpliwość się skończyła. Dokonamy ataku na Koreę Północną!

A więc wojna?

Stany Zjednoczone rozpatrują możliwość dokonania uderzenia wojskowego w cele na terenie Korei Północnej jeśli tamtejszy reżim nie wstrzyma swojego programu rakietowo – jądrowego – donoszą agencje, powołując się na piątkowe oświadczenie amerykańskiego Sekretarza Stanu Rexa Tillersona.

Ostrzeżenie to padło w czasie jego wizyty w Korei Południowej. Według Tillersona, „strategiczna cierpliwość Waszyngtonu wobec władz w Phenianie skończyła się”. Dlatego administracja Donalda Trumpa rozpatruje cały szereg środków przeciwko reżimowi: ekonomicznych, dyplomatycznych i – jeśli okaże się to konieczne – militarnych.

Decyzja o użyciu wojska może okazać się konieczna, jeśli północnokoreańskie rakiety zaczną realnie zagrażać sojusznikom Stanów Zjednoczonych w regionie, przede wszystkim Japonii i Korei Południowej – ostrzega amerykański Sekretarz Stanu.

„Nie chcemy, oczywiście, żeby doszło do konfliktu zbrojnego. Ale jeśli Korea Północna podniesie poziom zagrożenia ze strony jej programu zbrojeniowego, to ta opcja będzie na stole” – zagroził Tillerson.

Jednocześnie potwierdził on rozmieszczanie w Korei Południowej amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej THAAD, przeciwko czemu – jak wiadomo – ostro protestują Chiny. W sobotę amerykański Sekretarz Stanu udaje się z Korei Południowej właśnie do Pekinu.

Dodajmy, że USA od dawna naciskają na Chiny – najbliższego dotychczas sojusznika Korei Północnej – aby zwiększyły sankcje przeciwko reżimowi w Phenianie w celu wymuszenia na nim rezygnacji z programu nuklearnego.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Korea Północna przeprowadziła szereg prób jądrowych i rakietowych, a niedawno zdobyła pluton do 8 bomb atomowych. Władze w Pekinie odpowiadają Waszyngtonowi, że robią co mogą, żeby to powstrzymać, ale nie posuną się do działań, które mogłyby zagrozić życiu mieszkańców Korei Północnej.

„Chiny mają totalną kontrolę na Koreą Północną i powinny rozwiązać ten problem. A jeśli go nie rozwiążą to sprawimy, że chiński handel stanie się bardzo utrudniony” – ostrzegł niedawno Donald Trump. Po tej deklaracji w połowie lutego Chiny wprowadziły embargo na zakup węgla z KRLD, co jest bardzo poważnym ciosem w gospodarkę tego głodującego kraju.

źródło: reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “USA: Nasza cierpliwość się skończyła. Dokonamy ataku na Koreę Północną!”

 1. Nibiru ? ty to jo !

  Ameryka wykorzysta możliwość ataku na Koreę chociażby po to aby być blisko granic Chin które to stanowią dla USA ekonomiczną i militarną konkurencję.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Użycie bomby atomowej na Koreę Północną przez Stany będzie katastrofą. Korea Południowa będzie pierwszym celem ataku odwetowego, Północ ma jedną z największych armii świata. Chiny od dłuższego czasu coraz bardziej odcinają się do Północy, wstrzymali eksport węgla z Korei, są coraz bardziej poirytowani zachowaniem Północy,szczególnie próbami rakietowymi. Jednak teraz bezpośredni atak na Północ doprowadzi do konfliktu z Chinami, co oznacza katastrofę dla całego świata. Jeśli Północ przeprowadzi próbę jądrową, Chiny stracą całkiem cierpliwość i usuną Kima, osadzą swoją marionetkę. Nie pozwolą, aby Amerykanie byli za blisko granic chińskich. Kima najprawdopodobniej usunie sama elita północnokoreańska.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. „Do kogo mnie(Boga) przyrównacie , albo z kim mnie zrównacie lub zestawicie , żebyśmy byli do siebie podobni” ?

  „Przybliżyłem mą prawosc , nie jest daleko ,a moje (Boga) wybawienie się nie opóźni”

  P.S.

  Arsenal Nibiru , to nic w porównaniu z Bogiem , który jest Stwórcą czasu , energii/materii i Życia.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Ten jego arsenal to nic w porównaniu do nibiru

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.