USA pomagają terrorystą Państwa Islamskiego opuścić Rakkę (wideo)

8
3
USA ISIS terroryści pomoc
USA ISIS terroryści pomoc

Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) udostępniły RT Ruptly nagranie, na którym uwieczniono wycofywanie się dżihadystów z Państwa Islamskiego z Rakki.

Żołnierze twierdzą, że z miasta wyjechało około 3 tys. osób w kierunku Dajr az-Zaur. Członkowie SDF nie wiedzą, dokąd dżihadyści pojechali dalej.

„Widziałem dżihadystów z ISIS. Wyjechali autobusami i ciężarówkami do Dajr az-Zaur. Nie wiem, dokąd pojechali dalej. W sumie z Rakki uciekło około 3 tysięcy osób — terroryści z ISIS wraz z rodzinami. Wśród nich około tysiąca było rannych — powiedział jeden z żołnierzy SDF.

Inny żołnierz pracował w spichrzu, gdy zobaczył, jak „dżihadyści z ISIS opuszczają miasto”. — Było ich dużo, ale nie baliśmy się ich — zapewnił.Według ekspertów to nagranie jest kolejnym dowodem na to, że Amerykanie pozwolili terrorystom bez przeszkód wycofać się z Rakki.

„Islamistom pozwolono wycofać się do bezpiecznych obszarów. Prawdopodobnie będą mogli stamtąd kontynuować działania zbrojne przeciwko siłom rządowym i ich sojusznikom” — powiedział Vakim Jamal z Uniwersytetu Libańskiego.

Jego zdaniem „to nagranie przeczy oświadczeniom USA o walce z terroryzmem i wzmacnia zarzuty, że USA wykorzystują dżihadystów do realizowania swoich celów geopolitycznych na Bliskim Wschodzie”.

źródło: pl.sputniknews.com

8 KOMENTARZE

  1. Czy ta „terrorysta” to jakieś urządzenie, które pozwala członkom Isis opuścić Rakkę?

    – komu czemu (pomagam) – (temu) terroryście, (tym) terrorystOM
    – z kim, z czym (rozmawiam, pracuję) – z (tym) terrorystĄ, z (tymi) terrorystami

    Ciekawie piszesz, lubię te artykuły, ale odmiana przez przypadki to podstawa, a grammar nazi nie jestem. Z polonistyką też nie mam niczego wspólnego. Wiem, że kończyłeś gimnazjum, bo nikt, kto skończył szkołę przed reformą (8+4) nie popełniłby takiego błędu – myląc celownik liczby mnogiej z narzędnikiem liczby pojedynczej). Najgorsze tumany to potrafiły, a wśród Waszych roczników jest to nagminne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.