USA potrzebują III wojny światowej by odrodzić gospodarkę i napędzić sprzedaż broni

USA III wojna światowa

Oczekiwano wzrostu sprzedaży broni, który napędzany jest trwającymi operacjami wojskowych w kilku krajach i utrzymywaniem się napięć regionalnych, które prowadzą do zwiększonego popytu na broń.

Światowy handel bronią wzrósł po raz pierwszy od pięciu lat, osiągając w 2016 r. 374,8 mld USD, wynika z rocznego raportu opublikowanego w Sztokholmskim Międzynarodowym Instytucie Badań nad Pokojem (SIPRI) w poniedziałek.

USA potrzebują III wojny światowej

Zawsze gdy następowała stagnacja gospodarcza USA rozpoczynała jakąś wojnę. Wydatki (i wzrost deficytu) na wojnę powodowały wzrost gospodarki. Prawdopodobnie obecnie by gospodarka Amerykańska podniosła się z kryzysu trzeba by wojny światowej.

Po co te wojny? Wojny są potrzebne z kilku powodów. Do testowania nowych strategii, do testowania sprzętu. Wreszcie – do szkolenia żołnierzy. Po co komu żołnierz, który w życiu w prawdziwym boju nie startował?

Państwu też nie wypada powiedzieć: a teraz sobie najedziemy tego i tego, bo musimy podszkolić naszych marines. Robi się wokół tego szopkę medialną, szuka tematów zastępczych, łapie jakichś dyktatorów twierdząc, że im zagrażają.

Donald Trump jest znakomitym biznesmenem, więc wie, że musi przestraszyć Amerykanów mówiąc, że Korea Północna zniszczy cały naród a potem wywołać wojnę, żeby napędzić gospodarkę by mieć szanse na ponowne objęcie stanowiska USA.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "USA potrzebują III wojny światowej by odrodzić gospodarkę i napędzić sprzedaż broni"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rosja+upadnie+przez+Putina.
Gość

Toż to wprost kremlowska propaganda, powtarzana jak mantra.
Ani w tym logiki ani składu, nawet już wsadzali tych z “Wolność” za głoszenie takich bredni, litości.
Jedynym wrogiem USA są Chiny, bo Europę już wyciszyli, i ta wojna nie pobudzi gospodarki żadnej ze stron.