USA: Rosja jako jedyne państwo może nas zniszczyć

Rosja jako jedyne państwo na świecie utrzymuje potencjał jądrowy zdolny do zniszczenia USA, więc jest dla nas zagrożeniem egzystencjalnym – stwierdził przyszły dowódca wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych, generał Mark Milley. Wiele innych państw i organizacji ma też stanowić zagrożenie, ale nie aż takie. Dodatkowo, według gen. Milleya, działania Rosji w ostatnich latach są „bardzo, bardzo stresujące”.

Wojskowy wygłosił te spostrzeżenia podczas przesłuchania przez Komitet ds. Sił Zbrojnych Senatu USA, którego członkowie opiniują nominacje na najwyższe stanowiska w armii. Gen. Milley został wyznaczony przez administrację Baracka Obamy na przyszłego dowódcę US Army, czyli amerykańskich sił lądowych.

Rosja ma bardzo niebezpieczny arsenał

Generał nie ma wątpliwości, że to Rosja jest największym zagrożeniem dla USA. Wszystko z powodu odziedziczonego po ZSRR arsenału jądrowego, który umożliwia Rosjanom, jako jedynemu państwu na świecie „zniszczenie USA”.

– Jest więc dla nas zagrożeniem egzystencjalnym – stwierdził gen. Milley.

Według niego dodatkowego zmartwienia przysparza polityka Rosji w ostatnich latach.

– Zaatakowali i najechali Gruzję. Zaanektowali Krym. Zaatakowali Ukrainę. To wszystko bardzo niepokojące – wyliczał gen. Milley.

Zastrzegł, że nie potrafi przewidzieć planów Rosji, ale jej działania są „bardzo, bardzo stresujące”.

W kontekście zagrożenia ze strony Rosjan amerykański generał jest zwolennikiem dostarczenia Ukraińcom broni, która wzmocniłaby ich potencjał obronny. Uważa też, że należy wzmocnić obecność wojsk lądowych USA w Europie i umieścić tam dodatkowe wyposażenie, co już jest czynione.

Generał mówił też o innych państwach stanowiących zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Wymienił Chiny, Koreę Północną, Państwo Islamskie i Iran.

 

– Każde z nich reprezentuje inny rodzaj zagrożenia dla bezpieczeństwa USA – stwierdził.

Nie tylko Mark Miley

Gen. Milley wypowiadał się w podobnym tonie jak gen. Joseph Dunford, który tydzień temu zasiadał przed senacką Komisją ds. Sił Zbrojnych jako przyszły główny dowódca wojska USA. Mówił on wówczas, że choć Państwo Islamskie i walka z nim przyciąga najwięcej uwagi mediów w USA, to z punktu widzenia armii ta organizacja jest znacznie mniejszym zmartwieniem niż Rosja i Chiny.

Gen. Dunford, obecny dowódca Korpusu Piechoty Morskiej, również wskazywał, że rosyjski arsenał jądrowy oraz „agresywne i nieprzewidywalne” działania Kremla to najpoważniejsze zagrożenie dla stabilności świata.

– Oni stanowią największe zagrożenie egzystencjalne. Jeśli przyjrzymy się ich zachowaniu, nie można go określić inaczej niż jako alarmujące – stwierdził.

Autor: mk//rzw / Źródło:  tvn 24, Defense News, US Army
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “USA: Rosja jako jedyne państwo może nas zniszczyć”

 1. Jak by ruskie chcieli zniszczyć USA to jest prostszy sposób
  rzucić granata do tego Wulkanu w Yellowstone, zainicjować erupcję

  A też można sporadycznie sztucznie wywoływać tsunami.
  – Wybieramy wyspę na Oceanie Atlantyckim lub Spokojnym, wyspa musi posiadać wysoki skalisty klif
  – odmierzamy sobie 50 metrów od krawędzi
  – wiercimy w skale
  – i odpalamy dynamit w kilku miejscach jednoczenie
  – i mamy efektowne zatapianie części wyspy a tym samym falę tsunami

  Oglądałem film na ten temat, dobry był i tanim kosztem

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nawet nie musisz specjalnie szukać dlugo – Wyspy Kanaryjskie i wulkan Cumbre_Vieja – obczaj to – https://en.wikipedia.org/wiki/Cumbre_Vieja – i ten filmik co tam jest wspomniany – fala taka, że ze wschodniego wybrzeża USA zostają tylko wspomnienia – fala wdziera się na 20km wgłąb – wg tego filmu z BBC.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Poczekajmy, poczekajmy to wszystko i tak H..j strzeli.
  Po co komu arsenał jak z tego się nie korzysta i rdzewieje, a jak zardzewieje to se sami narobią bałaganu u siebie .

  Po za tym jest poważniejszy problem na ziemi, ” NATURA ”
  Może i USA ma arsenał jak i Roja czy Chiny, zagrożenie przyjdzie skąd indziej i to lada dzień, Wulkan Yellowstone .
  I należy śledzić trzęsienia ziemi w USA bo to może być gwóźdź do trumny
  wielu ludzi, i robimy zapasy na 2 lata pod ziemią, kożuszki też trzeba kupić bo będzie zimno.

  A jak nie wulkan to planetoida w 2036r na bank, co by nie robił rząd i tak do emeryty nie dożyjemy .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Ciekawe czemu Amerykanie boja sie rownych sobie?skad w nich wyksztalcil sie syndrom zbawiciela swiata i jedynego przywodcy? Dlaczego swiat nie moze istniec i wspolzyc w poszanowaniu suwerennosci i odmiennosci innych pañstw?Kto powiedzial ze Rosja czy inne kraje nie moga rosnac w sile i dlaczego taki kraj jak Us ma to wszystko kontrolowac,w koñcu to dosc mlody kraj a tsk sie szarogesi..i czemu my nasz stary kontynent Europa na dyktat Usraela przystawc

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Ciekawe czemu Amerykanie boja sie rownych sobie?skad w nich wyksztalcil sie syndrom zbawiciela swiata i jedynego przywodcy? Dlaczego swiat nie moze istniec i wspolzyc w poszanowaniu suwerennosci i odmiennosci innych pañstw?Kto powiedzial ze Rosja czy inne kraje nie moga rosc w sile i dlaczego taki kraj jak Us ma to wszystko kontrolowac,w koñcu to dosc mlody kraj a tsk sie szarogesi..i czemu my nasz stary kontynent Europa na dyktat Usraela przystawc

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.