USA: Rosja ostrzeliwuje Ukrainę artylerią ze swego terytorium

Stany Zjednoczone oświadczyły, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium przez granicę pozycje wojsk ukraińskich na Ukrainie, wspierając w ten sposób prorosyjskich separatystów w ich konflikcie z Kijowem.

– Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć większe i potężniejsze wieloprowadnicowe artyleryjskie wyrzutnie rakietowe siłom separatystycznym na Ukrainie, i mamy dowody, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium pozycje wojsk ukraińskich – powiedziała podczas briefingu rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Jak zaznaczyła, podstawą tych informacji są doniesienia wywiadu. – Nie mogę wam powiedzieć, co jest źródłem tych informacji

Rosja ostrzeliwuje Ukrainę

Rosja ostrzeliwuje Ukrainę

Ukraińskie źródła potwierdzają

Wcześniej o ostrzale prowadzonym z terytorium Federacji Rosyjskiej informowały źródła ukraińskie. Wczoraj po zestrzeleniu w okolicach Doniecka dwóch SU-25 Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że prawdopodobnym wariantem wydarzeń jest zestrzelenie ich rakietami z Rosji. SBU informowała też o ostrzeliwaniu ukraińskich punktów granicznych i koncentracji ciężkiego sprzętu bojowego po rosyjskiej stronie granicy.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.