USA są gotowe na inwazję zombie. Pentagon ma szczegółowy plan działania

USA ma plan przeciwdziałania zombie„Zombie są straszliwie niebezpieczne dla istnienia ludzkości, a infekcje mogą potencjalnie podkopać bezpieczeństwo narodowe oraz działalność gospodarczą, na których opiera się nasz styl życia” – to nie fragment głupiego żartu. Okazuje się, że Pentagon przygotował całkiem poważny plan na wypadek ataku nieumarłych. Nie oznacza to jednak, że Stany Zjednoczone faktyczne wierzą w inwazję hord z zaświatów.

CONPLAN 8888, znany również jako „Plan Przeciwdziałania Dominacji Zombie” jest opatrzony datą 30 kwietnia, 2011 roku. Został sporządzony z myślą o „stworzeniu i utrzymaniu warunków obronnej czujności, mającej na celu ochronę ludzkiego gatunku przed zombie”. Stratedzy proponują gotowe scenariusze działań bojowych, a także podsuwają wskazówki, które „pomogą władzy cywilnej w utrzymaniu prawa i porządku oraz w przywróceniu podstawowych usług podczas i po ataku zombie”.

Osiem rodzajów zombie, które są groźne?

Dokument wymienia osiem rodzajów zombie, a wśród nich tak nietypowe przypadki, jak zombie wegetarianie, którzy nie zagrażają ludzkiemu życiu, czy zombie kurczaki. O tych ostatnich, z pełną powagą możemy przeczytać, że „choć wydaje się to niedorzecznie, w rzeczywistości zombie kurczaki są faktycznie jedynym rodzajem zombie, którego istnienie udowodniono”. Jako potwierdzenie, Pentagon przytacza przykłady nieprawidłowego usypiania starych kogutów, które potrafią wykopywać się spod stert zwłok. Całe szczęście – jak zauważają wojskowi – „kurczaki wydają się nie stanowić bezpośredniego zagrożenia dla ludzi”.

A jak postępować oko w oko z groźnym zombie? Odpowiedź zna każdy miłośnik filmów o nieumarłych i właśnie taką sprawdzoną receptę podają ludzie z Pentagonu. „Zakładamy, że jedynym sposobem, by efektywnie zadać szkody szeregom zombie jest koncentracja całego ognia w kierunku głowy, ze szczególnym uwzględnieniem mózgu” – napisano w planie.

CONPLAN 8888 wymienia także szczegółowe procedury, które należy uruchomić w razie masowej inwazji oraz krok po kroku opisuje strategiczne fazy, prowadzące do opanowania kryzysu. Wymieniane są także przeszkody, z jakimi spotkają się wojskowi (np. ograniczone zapasy w przypadku długotrwałego oblężenia). Oprócz tego możemy się dowiedzieć, które z realnych planów ewentualnościowych znalazłyby zastosowanie w przypadku inwazji nieumarłych. Wśród nich wymieniane są m. in. scenariusz na wypadek pandemii grypy czy plan odstraszania i globalnego ataku.

USA ma plan przeciwdziałania zombie

Jeśli nie żart, to co?

Już na samym początku dokumentu możemy przeczytać, że plan na wypadek inwazji zombie nie jest żartem. Po co w takim razie amerykańscy stratedzy tracili swój czas, by stworzyć coś tak niedorzecznego? Okazuje się, że opracowanie fikcyjnego scenariusza działań było formą ćwiczenia. Na przełomie 2009 i 2010 roku Dowództwo Strategiczne w Omaha w stanie Nebraska dostało zadanie opracowania planu odparcia ataku każdego rodzaju.

„Stratedzy zdali sobie sprawę, że przykłady treningowe musiałyby odpowiadać obecnym okolicznościom politycznym. W razie, gdyby taki plan ujrzał światło dzienne, fikcyjny scenariusz ćwiczeniowy mógłyby zostać odebrany jako realny plan działań”. Dlatego, postanowiono obrać zupełnie odrealniony kierunek – apokalipsę zombie, której nikt nie pomyliłby z faktyczną sytuacją.

„Dokument jest oznaczony jako narzędzie ćwiczeniowe, służące do treningu adeptów, którzy uczą się podstawowych pojęć z zakresu planowania wojskowego (…). To nie jest plan Dowództwa Strategicznego Stanów Zjednoczonych” – tłumaczyła w mailu do „Foreign Policy” Pamela Kunze, rzeczniczka Dowództwa.

A co jeśli Ziemię faktycznie zaatakuje horda zombie? Cóż, wiemy już, że Pentagon jest gotów również i na taką okoliczność.

Źródła: foreginpolicy.com, CONPLAN 8888, WP.PL autor: (sol)

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “USA są gotowe na inwazję zombie. Pentagon ma szczegółowy plan działania”

  1. Uważam że jeśli już mają ten cały plan to wirus zombie już istnieje… Wy też?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.