„Zachowanie USA w Syrii może doprowadzić do wojny nuklearnej”

4
9
trzecia wojna swiatowa syria

W Syrii Stany Zjednoczone walczą nie z terrorystami, ale z Rosją, powiedział amerykański ekonomista, publicysta Paul Craig Roberts.

Stany Zjednoczone znajdują coraz więcej pretekstów do ataków na syryjską armię. Wcześniej to było rzekome wykorzystywanie broni chemicznej przez Baszara Asada, teraz USA zagroziły atakiem na Syrię, próbując zapobiec wyzwoleniu prowincji Idlib od ich „sprzymierzeńców terrorystów” — powiedział Roberts.

Jego zdaniem, aby rozpocząć ofensywę przeciwko Idlibowi, Rosja musi zapewnić przewagę w powietrzu na całym terytorium Syrii, a to oznacza ryzyko zniszczenia amerykańskiej broni ofensywnej.

Rosja odkłada operację w Idlib, a amerykańskie prowokacje stają się coraz częstsze. W końcu może to doprowadzić do przymusowego wycofania się Rosji lub do wojny nuklearnej, powiedział.
„Czy rosyjski rząd nie rozumie, że Waszyngton prowadzi wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko terrorystom?” — pyta Roberts.

Wcześniej okazało się, że kierowana przez USA międzynarodowa koalicja wywiozła bojowników z zakazanej w Federacji Rosyjskiej organizacji terrorystycznej ISIS z syryjskiej prowincji Deir ez Zor.

Na początku września minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow oświadczył, że Moskwa obserwuje ukryte pragnienie Waszyngtonu, aby ochronić grupę terrorystyczną „Dżabhat an Nusra” (zakazaną w Rosji) przed atakiem w Syrii.

 

zrodlo: pl.sputniknews.com

4 KOMENTARZE

    • Rzeczywiście konstruktywny komentarz. Bodzio, jeśli nie masz nic treściwego do przekazania, bądź tak uprzejmy i zachowaj swoje prostactwo dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.