UWAGA! W Europę i Polskę uderzy straszliwy huragan Ofelia

huragan Polska

Bardzo mylił się ten, kto twierdził, że orkan Ksawery to jedyna taka niespodzianka, jaką zgotował nam klimat w tym roku. W stronę Polski gna właśnie kolejny niszczycielski żywioł, który nie ustępuje poprzedniemu kataklizmowi. Do naszego kraju dotrze za kilkadziesiąt godzin.

Weekend zapowiada się bardzo burzliwy. W nasz kraj uderzyć ma huragan Ofelia, który pędzi w stronę Starego Kontynentu znad Atlantyku. Jak podają amerykańscy meteorolodzy, 48 godzin dzieli żywioł od kontaktu z wybrzeżami Hiszpanii i Portugalii. Polskę odwiedzi niedługo później.

Huragan Ophelia zmierza w stronę Europy
Huragan Ophelia zmierza w stronę Europy

Zagrożone są szczególnie zachodnie części kraju – Ziemia Lubuska, Wielkopolska, Dolny Śląsk i cały rejon wybrzeża. Nie oznacza to jednak, że wschodnie regiony mogą czuć się bezpieczne. Żywioł ten jest bardzo nieprzewidywalny, a jego pomiary dają inne wyniki z godziny na godzinę.

Huragan Ophelia zmierza w stronę Europy

Wiadomo jednak, co przyniesie nam Ofelia. Huragan ten, oprócz porywistych wiatrów o prędkości ponad 120 km/h i gwałtownych opadów ma być bardzo ciepło. Ofelia m.in. podwyższy temperaturę do 20 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak przed potężnymi sztormami, które mogą bardzo zagrozić nieostrożnym żeglarzom.

Huragan Ophelia zmierza w stronę Europy
Huragan Ophelia zmierza w stronę Europy
źródło: wp.pl
Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 80
 •  
 •  
  80
  Udostępnienia

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Mądrala ;) Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mądrala ;)
Gość
Mądrala ;)

Nie strasz ludzi 🙂 Żaden huragan ani kataklizm, tylko rozległy niż. Ile jeszcze potrzeba starań, aby udowodnić ludziom, że huragan potrzebuje ciepłych wód oceanu do działania, których w Polsce nie mamy…

Mądrala ;)
Gość
Mądrala ;)

Nie chciałam być niemiła, oczywiście dobrze, że informujesz ludzi o takich rzeczach.