W 2013 roku burza magnetyczna może pozbawić nas prądu na 1 rok !

rozbłysk słoneczny 2013 rokJeszcze w tym roku możemy się spodziewać burzy magnetycznej na słońcu, która doprowadzi nas do globalnego kryzysu energetycznego. Anomalia słoneczne występują co 150 – 200 lat a od kiedy ludzkość weszła w erę kosmiczną wydarzenia takiego jeszcze nie odnotowano !!!

 

Jest się czego bać bo słońce, które daje nam życie może je nam w każdej chwili odebrać!

W każdej sekundzie aż 4 mln ton masy Słońca przeobrażają się w energię. Choć proces ten trwa już 4,6 mld lat, nie zakończy się wcześniej niż za 6,4 mld lat.

Burze magnetyczne są związane ze słonecznymi koronalnymi wyrzutami masy (CME), które wywołują gwałtowne zmiany natężenia wiatru słonecznego. Ten z kolei, wycelowany w naszą planetę, dociera do magnetosfery Ziemi w ciągu 20-70 godzin od rozbłysku na Słońcu. Wiatr słoneczny generuje zmiany w ziemskim polu magnetycznym, te z kolei indukują prądy w jonosferze zmieniając jej właściwości. W efekcie dochodzi do zaburzenia pola magnetycznego Ziemi, które mogą mieć różnorakie skutki. Burze magnetyczne trwają zazwyczaj około 2 dni.

Raport National Research Council of the National Academies of Sciences (Amerykańskiej Akademii Nauk) wskazuje, że podobna burza magnetyczna, jak ta z 1859 r., może wydarzyć się dzisiaj. Wycelowana w Ziemię, doprowadziłaby najprawdopodobniej do globalnej katastrofy. Szybkie zmiany pola magnetycznego na dużym obszarze powodują indukowanie się siły elektromotorycznej w przewodnikach, która może doprowadzić do zniszczenia transformatora wysokiego napięcia, co miało miejsce w 1989 r. NASA zauważa, że burza magnetyczna nieznacznie silniejsza od tej z 1921 r. zniszczyłaby w samych Stanach Zjednoczonych ok. 350 transformatorów i lokalnych stacji elektroenergetycznych. Prądu zostałoby pozbawione 130 mln osób.

źródło:interia.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “W 2013 roku burza magnetyczna może pozbawić nas prądu na 1 rok !”

  1. To dopiero byłby koniec świata.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. A mamy rok 2015, He He He . . .

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.