W Australii spadł grad wielkości piłek golfowych

W czwartek na południowym wschodzie Australii pogoda dała prawdziwy pokaz. W okolicy Canberry, stolicy państwa, przeszła burza, przynosząc opady gradu. Kule lodu miały rozmiary zbliżone do piłek golfowych.

Australia grad

11 lutego, krótko przed godz. 17 lokalnego czasu, w miastach Queanbeyan i Canberra z nieba zaczęły spadać ogromne gradziny.

Największa burza wystąpiła w Queanbeyan. Opady były tak intensywne, że ludzie szukali schronienia przed lecącym z nieba gradem. Według relacji mieszkańców, zmotoryzowani byli zmuszeni do przeczekania burzy na stacji benzynowej, ponieważ gradobicie uniemożliwiało jazdę samochodem.
Liczne zniszczenia i interwencje

Australia grad

Australia grad

Do służb ratunkowych wpłynęło ponad 140 zgłoszeń o uszkodzeniach domów. Gwałtowne zjawisko atmosferyczne doprowadziło m.in. do częściowego zawalenia się dachu supermarketu. Wolontariusze pomagają naprawiać skutki zniszczeń.

Krótko po godz. 18.30 lokalnego czasu służby meteorologiczne ogłosiły, że niebezpieczeństwo wystąpienia burzy zmniejszyło się. Nie oznacza to jednak, że ryzyko zupełnie minęło.

Z powodu intensywnych opadów deszczu i gradu mieszkańców ostrzeżono m.in. przed wystąpieniem silnej powodzi.

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.