W Chinach zostało uszkodzonych wiele budynków z powodu niedzielnego trzęsienia Ziemi

trzęsienie Ziemi Chiny

W niedzielę w Chinach zatrzęsła się ziemia. Trzęsienie o sile 5,5 stopnia w skali Richtera spowodowało obrażenia ciała u 14 osób. Wiele budynków uległo uszkodzeniu.

W południowo-zachodnich Chinach w prowincji Junnan w niedzielę 1 marca o godz. 11.25 naszego czasu doszło do trzęsienia ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 11 km pod ziemią. Wstrząsy odczuwalne były w Cangyuan Va w prefekturze Lincang w prowincji Junnan. Trzęsienie kołysało domami przez około 10 sekund.

trzęsienie Ziemi Chiny

14 osób rannych

Lokalne władze poinformowały, że Cangyuan jest mało zaludniony, jednakże wiele domów uległo uszkodzeniu. 14 osób odniosło obrażenia na skutek niedzielnych wstrząsów. Nie odnotowano ofiar. W rejon trzęsienia zostały wysłane ekipy ratunkowe, które zaopatrzą poszkodowanych między innymi w namioty i kołdry.

W 2014 roku zginęło 600 osób

3 sierpnia 2014 roku w prefekturze Junnan wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopni w skali Richtera. Na skutek tego wydarzenia zginęło ponad 600 osób, a zniszczeniu uległo około 80 tys. budynków.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.