W ciągu 20 lat NASA odkryje życie poza naszą planetą

NASA odkryje życie

Z pewnością wiele razy zadawaliście sobie pytania, które budzą w mieszkańcach naszej cywilizacji mnóstwo emocji, a mianowicie: Czy istnieje życie poza Ziemią? Jeśli tak, to gdzie? Jak wygląda, jak funkcjonuje?

Na te pytania świat naukowy wciąż nie znalazł odpowiedzi, jednak ma się to zmienić w ciągu najbliższych 20 lat. Cudownie, prawda?

„Myślę, że w ciągu dekady będziemy mieć silne przesłanki na istnienie życia formującego się poza Ziemią, a ostateczne dowody w ciągu 20 do 30 lat” – powiedziała Ellen Stofan, główna naukowiec NASA i doradczyni szefa agencji.

Naukowcy bowiem są niemal pewni, że dzięki planowanym lub już kontynuowanym misjom na obiekty znajdujące się w naszym Układzie Słonecznym, odkryjemy „jakieś” formy życia.

NASA odkryje życie

„Wiemy gdzie szukać, mamy odpowiednią technologię i jesteśmy na najlepszej drodze do realizacji tego zdania” – dodała Stofan.

Według najnowszych analiz, przeprowadzonych na podstawie informacji o obecności wody, najlepszymi miejscami, sprzyjającymi powstaniu i formowaniu się życia, mogą być planety karłowate: Ceres i Pluton, księżyce Jowisza: Europa, Ganimedes i Kallisto, księżyce Saturna: Enceladus, Tytan i Mimas, a także księżyc Neptuna: Tryton.

NASA odkryje życie

W ciągu najbliższych 20-30 lat nasza cywilizacja powinna przebadać, przy pomocy sond kosmicznych i próbników, te obiekty, tym samym ujawniając największe ich tajemnice, a wśród nich może właśnie spokojnie sobie egzystujące proste formy życia.

źródło: geekweek.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “W ciągu 20 lat NASA odkryje życie poza naszą planetą”

 1. Według mnie NASA już mniej więcej od lądowania na księżycu wie o życiu poza Ziemią, co najwyżej mogą nam to ogłosić w co wątpię.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Cóż za cynizm ze strony nasy

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Naukowczyni?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.