W ciągu kilku dni dojdzie do ofensywy na wschodzie Ukrainy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mimo prowadzonych rozmów w Niemczech na temat Donbasu i ustabilizowania tam sytuacji postanowił wysłać czołgi i samoloty na wschód kraju i rozwiązać konflikt siłowo póki trwa wielkie zamieszanie wśród separatystów.
Wszystko wskazuje na to, że niebawem będziemy świadkami krwawych starć na Ukrainie. Od wczoraj panuje zakaz przemieszczania się w okolicach Donbasu. Nie można do regionu wjechać ani z niego wyjechać. Wszystkie drogi są zamknięte i są zaminowane aby separatyści nie dostali się w głąb kraju. Prezydent wydał zgodę armii ukraińskiej na użycie ciężkiego bojowego sprzętu do walki przeciwko prorosyjskim separatystom.

Jestem przekonany, że rok 2015 będzie rokiem naszego zwycięstwa. Do tego potrzebujemy silnego, patriotycznego i dobrze uzbrojonego wojska – powiedział prezydent

Na chwilę obecną wiadomo, że do przekazanych armii systemów broni należą między innymi samoloty myśliwskie MiG-29 i Su-27, haubice i transportery opancerzone. Może się okazać, że Ukraina dysponuje lepszym sprzętem, który został przerzucony przez USA z Afganistanu gdzie zakończyli misję wojskową.

Rozmowy pokojowe w Berlinie

W tym samym czasie w Berlinie toczyły się rozmowy w sprawie wdrożenia wrześniowego porozumienia z Mińska. Uzgodniono między innymi wycofanie ciężkiego sprzętu bojowego. Dlatego dozbrojenie przez Poroszenkę sił ukraińskich walczących z prorosyjskimi separatystami jest kontraproduktywne.

Wojna między prorosyjskimi separatystami

Aleksander „Batman” Bednow, lider jednej z grup zbrojnych, zginął w wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami separatystów na terytorium samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.

Aleksander „Batman” Bednow

O konfliktach i rywalizacjach pomiędzy separatystycznymi ugrupowaniami w Donbasie informował wcześniej oficer prasowy operacji antyterrorystycznej.

W ostatnich dniach terroryści nie otrzymali od swych rosyjskich opiekunów żadnego finansowego wsparcia.

W Donbasie trwa proces tworzenia jednego centrum dowodzenia ugrupowaniami zbrojnymi separatystów, co prowadzi do konfliktów pomiędzy różnymi ich pododdziałami.

Wkroczenie wojska Rosji na Ukrainę

Miejmy nadzieję, że ofensywa armii ukraińskiej w Donbasie nie sprowokuje Rosji do wysłania wojska na Ukrainę pod pretekstem ochrony ludności rosyjskiej. Może prezydent Rosji tylko czeka na taką sytuację ?

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.