W Maroku spadł śnieg

Po kilku tygodniach suchej, ciepłej pogody Marokańczycy wreszcie doczekali się opadów, ale chyba nie w takiej postaci. Śnieg spadł w północnej części kraju oraz w Górach Atlas, co wywołało poważny chaos na drogach. Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, by w tak krótkim czasie spadła taka ilość białego puchu – donosi ENEX.

snieg

Film zamieszczony na portalach społecznościowych pokazuje intensywne opady śniegu, które w poniedziałek (15.02) nawiedziły górskie miasteczko Ifrane, zwane „Marokiem Szwajcarskim”. Krajobrazy niemal natychmiast przyjęły zimowy kolor, natomiast na drogach zrobiło się tak ślisko, że kierowcy mieli ogromne problemy z bezpiecznym poruszaniem się po nich. Jednak znaleźli się także tacy, którym taka pogoda wcale nie przeszkadzała.

Maroko przeżywało do tej pory najsuchszą zimę od 1995 roku, co miało negatywny wpływ na najbardziej rentowne sektory rolnictwa w kraju.

Specjalne ostrzeżenia wydane przez Narodową Agencję Meteorologiczną Maroka dotyczyły intensywnych opadów śniegu w kilku regionach kraju, w szczególności na północy oraz w rejonach górskich.

Wraz z opadami śniegu nadeszła też fala całkiem solidnych mrozów; nocami słupki rtęci wahają się od -9 do -1 stopnia C, a w dzień od 5 do 10 stopni. Synoptycy ostrzegają, że zimna będzie także środa, a niewielkie ocieplenie nadejdzie dopiero w weekend.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.