W niedzielę księżyc najbliżej ziemi i w prostej lini z Ziemią i Słońcem. Zwiastuje to kataklizmy !

W niedzielę (23.06) dojdzie do bardzo ciekawego zjawiska, którego jesteśmy świadkami raz na rok. Nasz Srebrny Glob ustawi się w linii za Słońcem i Ziemią, a dodatkowo znajdziecie się w perygeum. Oznacza to, że weekendowa noc będzie najjaśniejsza ponieważ księżyc będzie najbliżej naszej planety.

Zjawisko superksiężyca powstaje raz na rok. W tym zbiega czasowo z wystąpieniem aphelium Słońca, czyli momentu, kiedy nasza gwiazda znajduje się w największej odległości od Ziemi. W tym roku perygeum Księżyca będziemy mogli obserwować 23 czerwca ; wówczas naszą planetę od Srebrnego Globu będzie dzielił dystans „zaledwie” 356 991 kilometrów. Astronomowie szacują, że tarcza Satelity będzie o około 7 procent większa i blisko 10 procent jaśniejsza niż zwykle. Naukowcy twierdzą, że odległość Księżyca od Ziemi ciągle się zmienia, dlatego w roku możemy wyróżnić od 2 do 6 okresów, kiedy jesteśmy najbliżej lub najdalej od niego.

Katastrofy naturalne pojawiają się zazwyczaj gdy występuje zjawisko superksiężyca. Następuje wtedy niewielka zmiana grawitacji, co może wpływać na częstotliwość pojawiania się trzęsień ziemi. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w momencie perygeum i aphelium Księżyca następuje duża zmiana w pływach oceanicznych (z wielką wodą zmagają się wówczas mieszkańcy Indii), jak miało to miejsce w 2011. Także w tym roku wystąpiło katastrofalne trzęsienie ziemi w Japonii i to na kilka dni przed powstaniem zjawiska superksiężyca. Dlatego nie zdziwmy się, jeśli w najbliższym czasie dojdzie do wzrostu aktywności sejsmicznej na naszym globie, czy nastąpi gwałtowny wybuch wulkanów.

źródło:http://krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.