W nocy na słońcu doszło do ogromnego rozbłysku słonecznego. Ostatni raz tak wielki wystąpił w 2012 roku

rozbłysk słoneczny X 4.9Na słońcu doszło do rozbłysku największej klasy X5, który wyrzucił w przestrzeń kosmiczną duże ilości masy słonecznej. Ostatni tak duży rozbłysk słoneczny wystąpił w 2012 roku.

Ze względu na jej położenie na zachodnim brzegu słońca powstały rozbłysk słoneczny nie będzie miał większego wpływu na Ziemię. To była dobra wiadomość a tą złą wiadomością jest to, że plama słoneczna 1990 z której doszło do rozbłysku zwraca się ku ziemi i za kilka dni będzie naprzeciwko.

rozbłysk słoneczny X 4.9

rozbłysk słoneczny X 4.9

rozbłysk słoneczny X 4.9

W najbliższym czasie należy się spodziewać wysokiej aktywności słonecznej i być może kolejnego rozbłysku klasy X. W dodatku w ciągu najbliższych godzin na środku tarczy powinien się znaleźć stary region 1968, a 1990, który odpowiada za dzisiejsze zjawisko, jeszcze się w całości nie wyłonił na widocznej z Ziemi tarczy słonecznej.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “W nocy na słońcu doszło do ogromnego rozbłysku słonecznego. Ostatni raz tak wielki wystąpił w 2012 roku”

 1. czyli Edward Snowden miał jednak jakieś dane na ten temat.

  http://www.koniec-swiata.org/edward-snowden-w-ciagu-kilku-miesiecy-dojdzie-do-poteznych-rozblyskow-na-sloncu-zgina-milionu-ludzi/

  17 sierpnia 2013

  nadal uważacie że to ściema ?

  O podsłuchu jest powiedziane ale wszyscy milczeli A tu jednak.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.