W środę niebo nad Polską może nabrać głębokiej pomarańczowej barwy

Pył z Sahary nad Wielką Brytanią
09.01.2018: Pył z Sahary nad Wielką Brytanią

Gdy w środę niebo przybierze zagadkowy kolor, nie snujmy teorii spiskowych. To silny wiatr wiejący nad Saharą wzbija chmury pyłu i piasku, po czym pędzi je do Europy.

Zdaniem niemieckiego portalu wetteronline.de porywisty wiatr nad południowym pasmem Alp dodatkowo napędzi chmurę pyłu, by ta dotarła nad wschodnią część Europy.

Pył z Sahary nad Wielką Brytanią
09.01.2018: Pył z Sahary nad Wielką Brytanią

To nie koniec niespodzianek. Na początku stycznia na największej pustyni świata pojawił się śnieg.

Prof. Markiewicz przyznaje, że chociaż dziś [we wtorek] niebo nad Warszawą jest błękitne, to już jutro do Polski dotrze chmura pyłu i niebo może zajść oranżem. Nie będzie jednak tego dobrze widać z powodu zachmurzenia.
– Ten piasek zazwyczaj napływa i rozprasza światło słoneczne, ale jutro niebo będzie dość zachmurzone i nie wszędzie to dostrzeżemy – tłumaczy.

Chmura pyłu znad Sahary
Chmura pyłu znad Sahary

Śnieg przybiera żółty kolor

Profesor Markiewicz zauważa, że czasem pył i piasek z takiej chmury opada na ziemię. Dzieje się to wtedy, gdy pada deszcz lub śnieg. Po takiej „orzeźwiającej” ulewie na samochodach osadza się nalot, a śnieg nabiera zagadkowej żółtej barwy.

– Śnieg żółknie tak mniej więcej raz do roku – dodaje profesor. – Zwykle w Sudetach. Było nawet kilka afer w Polsce, że to z powodu elektrowni w Czarnobylu, ale to po prostu pył znad Sahary – kwituje.

Źródło: TVN Meteo, wetteronline.pl

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
janMireczekKimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jan
Gość
jan

Samochód ujebany. To prawda.

Mireczek
Gość
Mireczek

Panie TĘPY ADMIN – wyłącz pan te przekierowania, albo idź pan w swoją stronę, nie wqrwiając normalnych ludzi. Jesteś za głupi człowieku, aby podesłać wirusy myślącym ludziom. 🙂 BAY.

KimBury
Gość
KimBury

Na razie, jak już pisałem, mieliśmy we wtorek silny atak chemtrailowy, którego efektem było „spieprzenie” słonecznego dnia = niebo zasnute białoszaroburymi smugami, rozlewającymi się w zasłony dla promieni słonecznych. Następny efekt – niedobór witaminy D w naszym organizmie.

PS. Wasz portal został też zaatakowany czy celowo podłączacie inne strony internetowe, przez co źle się otwierają wasze artykuły?

Mireczek
Gość
Mireczek

Też to obserwowałem od świtu, ale w robocie jak zwykle wszyscy mnie mieli za idiotę. Życzę im powodzenia w życiu i wychowaniu dzieci i wnuków. 🙂

Mireczek
Gość
Mireczek

SORRY, ŻE PISZĘ DUŻYMI LITERAMI, ALE CHYBA pan admin PRZEGIĄŁ PAŁĘ I SPIEPRZYŁ CAŁĄ STRONĘ, KTÓRA CZASAMI BYŁA CIEKAWA. PODŁĄCZANIE INNYCH WŚCIEKŁYCH STRON, TO BYŁ NAJWIĘKSZY WASZ BŁĄD. 🙂 PAPA. 🙂