W Wigilię mógł nastąpić koniec świata

Asteroida 2003 SD 220 była o włos od Ziemi! Minęła naszą planetę… w Wigilię. Gdyby uderzyła w Ziemię, mogłaby spowodować jej trzęsienie i wybuchy wulkanów. Przeleciała w odległości ok. 10 mln km od nas. To tylko 1/15 dystansu Ziemia – Słońce. Asteroida ma prawie 3 km długości i porusza się z prędkością 27 km/s.

asteroida

Naukowcy już jakiś czas temu zapewniali, że nie ma powodów do obaw. – Nie ma naukowych dowodów na to, że przelot asteroidy może spowodować jakąkolwiek aktywność sejsmiczną, o ile nie koliduje ona z Ziemią. W tym przypadku nic takiego nie będzie miało miejsca – mówił Eddie Irizarry, naukowiec NASA. Zdanie Irizarry’ego podzielają pozostali naukowcy, którzy twierdzą, że żaden kosmiczny obiekt nie powinien uderzyć w Ziemię w ciągu najbliższych 200 lat.

Jednak już niedługo, bo w kwietniu 2029 roku w bliskiej odległości od naszego globu ma znaleźć się asteroida o nazwie Aphophis. – Co roku można się spodziewać wielu spotkań obiektów tych rozmiarów, więc może co kilka miesięcy, jeden z nich zbliży się tak bardzo i będzie podobnych rozmiarów – twierdzi Mark Bailey, dyrektor Obserwatorium Astronomicznego Armagh w Irlandii Północnej, cytowany przez TVN24.

Asteroidy 2003 SD 220 niestety nie można było zaobserwować gołym okiem. Dostrzec mogli ją jedynie obserwatorzy wyposażeni w teleskopy. Jeśli nie udało wam się zobaczyć tego niezwykłego obiektu, kolejną okazję będziecie mieć już w 2018 roku. Wówczas w grudniu do Ziemi zbliży się kolejna tego rodzaju skała.

źródło: se.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “W Wigilię mógł nastąpić koniec świata”

  1. Hmmmm.. co za delikatnie mówiąc imbecyl wypisuje takie brednie. Tak na logikę Księżyc w najdalszej odległości leży od ziemi 384 000km. o wielkości nie wspomnę. Więc te 10mln km w portki sobie wsadzcie, a dokładniej jest to bezmiar waszej głupoty.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.