W wypadku zginęło 20 mln pszczół

1
5
pszczoły

Nie dość, że liczba pszczół z roku na rok maleje, to owady masową giną w wyniku głupoty człowieka. Tylko w środę, 25. czerwca, wskutek wypadku samochodu ciężarowego w amerykańskim stanie Idaho zginęło 20 mln owadów – donosi CNN.

Najwięcej pszczół zmarło podczas gwałtownego upadku uli, które rozbiły się o asfalt. Ocalone, ale mocno przestraszone owady, zaczęły atakować przechodniów i kierowców motocykli. Wielu z nich doznało bolesnych ukąszeń. Aby się z nimi uporać, strażacy musieli użyć gaśnic, bowiem pszczoły stanowiły śmietelne niebezpieczeństwo dla ludzi.

pszczoły

Wiadomo, że pojazd przewoził 408 uli, w których znajdowało się 20 mln pszczół. Owady, będące własnością KatieBee Honey w Meridian, były transportowane do Północnej Dakoty. Szkody wyrządzone przez owady szacuje się na 200 tys. dolarów.

Przypominamy również, że pszczoły, jako gatunek, nie przeżywają najlepszych czasów. W ostatnich latach obserwuje się masowe wymieranie tych owadów w różnych zakątkach Ziemi. Tylko w 2014 r. pszczelarze z USA donosili o wymarciu nawet 34 proc. swoich kolonii.

źródło: krolowa superstar

1 KOMENTARZ

  1. Juz kiedys byl taki wypadek z udzialem pszczół.
    Bardzo dobrze. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
    Odechce sie trucia ludzi a w tym zabijania pszczół. Teraz niech Obama i Clinton bawią sie w zapylaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.